למה שנעלה עם הרכב חזק?

תוצאות הזויות, הרכבים בדיחה והכול מול יציעים קירחים. עד מתי יימשך הביזיון שנקרא גביע הטוטו ולמה לא משנים את השיטה? יצאנו לבדוק ושמענו מה אומרים בכירי המאמנים בארץ על התופעה ההזויה שנקראת גביע הטוטו

יום רביעי 10 נובמבר 2010
שלמה חסיד

 השבוע,  אם לא ידעתם ייערך בת"א הדרבי הגדול, הסופר קלאסיקו שהאוהדים טוענים שהוא מעל הכל. הדרבי בין שתי מוליכות הטבלה של ליגת העל שנאבקות על האליפות. אז למה לעזאזל המשחק הזה לא עניין אף אחד? אולי כי הוא ייערך במסגרת גביע הטוטו, מפעל שאותו הקבוצות ואפילו האוהדים השרופים לא ממש סופרים.

גל סוקולובסקי, האוהד הכי שרוף של הפועל שלא מחמיץ אף משחק של הקבוצה, ממש לא מוטרד מהדרבי ואפילו לא התכוון לצפות בו: "ברור שלא אלך למשחק הזה, הוא לא מעניין אף אחד, המפעל הזה הוא בדיחה. אף אחד מהאוהדים שלנו לא מתעניין במשחק הזה ואין לי זמן ללכת למשחק"

לא אכפת לך להפסיד למכבי?

"זה לא מכבי נגד הפועל, אין שם הרכבים. המשחק הזה תקוע כמו עצם בגרון וצודק גוטמן שלא משתמש בהרכב החזק במשחק הכל כך לא חשוב הזה".

אלי גוטמן, המאמן שהוליך את קבוצתו לניצחון ענק בחיפה ביום שני בליגה, אמר: "גביע הטוטו הוא מפעל הכנה מצויין לליגה אבל אנחנו כבר באמצע נובמבר ועכשיו זה משחקי אימון נטו. לי אין שחקנים למשחקי אימון, יש לי מאבק אליפות, ליגת האלופות ואין לי שחקנים לבזבז במשחקים כאלה. בתחילת השבוע היה לנו משחק עונה וביום ראשון יש לנו את בית"ר ירושלים. מי מבטיח לי ששחקנים לא ייפצעו? עם כל הכבוד לדרבי, מה שמעניין אותנו זה ליגה וליגת האלופות".

עוד תוצאה מטורפת שהושגה השבוע היא ה-0:8 של בית"ר ירושלים על מ.ס אשדוד. אותה אשדוד שרק לפני שבועיים הביסה את אותה בית"ר 0:3 בליגה. אז איך התהפכו היוצרות? 

שי הולצמן, מנג'ר מ.ס אשדוד, אמר: "למה שנעלה עם הרכב חזק כשאנחנו כבר עלינו לרבע הגמר. אנחנו לא רוצים לחשוף את השחקנים שלנו לפציעות, רק לפני שבועיים היה מחזור של גביע הטוטו ועכשיו שוב יש מחזור ואחרי זה יהיה רבע גמר וכן הלאה וזה יוצר עומס לא נורמאלי על השחקנים. שחקנים בארץ לא בנויים לשחק כל כך הרבה משחקים בפרק זמן מצומצם. גביע הטוטו הוא מפעל חשוב, אבל עדיין בריאות השחקנים היא בראש מעיינינו".

לא רק בליגת העל, גביע הטוטו לא מעניין. גם בליגה הלאומית המפעל הזה הוא בדיחה. תוצאת המחזור של השבוע, ללא ספק, נפלה בראשל"צ, כשהמארחת נכנעה בבית 4:1 לנצרת עילית שנמצאת בהליכי פירוק, כשכבר במחצית נצרת הובילה 0:3 באיצטדיון הסופר לנד.

איציק מרקו, יו"ר חוג האוהדים של נצרת עילית הסביר: "מה שקורה לנו בגביע הטוטו שאנחנו משחקים עם זרים שלא משחקים בליגה ולכן אנחנו יותר חזקים בגביע הטוטו. אני מצטער אם הפתענו את מהמרי הווינר. יש אצלנו בעיות כלכליות, שחקנים לא עברו בבקרה ויש לנו שתי קבוצות אחת לליגת ואחת לגביע".

אז מתי יבינו בהתאחדות שגביע הטוטו הוא עצם בגרון בשביל הקבוצות ושהתוצאות שנופלות בו תלושות מהמציאות. רק בדק בית רציני יגרום להתאחדות להבין את גודל המחדל.

ראובן עטר, מאמן מכבי נתניה אמר: "אין קבוצה שלא רוצה לשחק בגביע הטוטו. אצל הקבוצות הקטנות זה יכול להיות פרס כספי מעניין. אני הייתי משנה את השיטה. הייתי משחק שלושה משחקים לפני פתיחת העונה ולאחר מכן הייתי עושה נוקאאוט כי קבוצות שהבטיחו את עלייתה לשלב הבא או קבוצות שאיבדו סיכוי להעפיל לא יעשו שכונה כמו שקרה בשני המחזורים האחרונים וזה מה שעושה את המפעל הזה ללא רציני".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק