ואיזה מלחיצים האוהדים

הם חיים בסרט שהם מינימום ריאל מדריד, מלחיצים ומשגעים את השחקנים ועלולים להבריח את הבעלים. עד שאוהדי מכבי תל אביב לא יעברו תהליך של חינוך מחדש אין לקבוצה שלהם סיכוי מול הפועל

יום ראשון 14 נובמבר 2010
שלמה חסיד
 לפני חודש פגשתי את עוז, איש עסקים בן 30, אוהד מכבי תל אביב, שחי לו בשקט במרכז תל אביב. הוא סיפר לי כמה הוא מאוכזב מההפסד בדרבי ואיך הוא מיואש מהקבוצה. הזכרתי לו שהוא עדיין לפני הפועל בטבלה וזו היתה התשובה שלו: "אנחנו שהנפנו שלושה גביעי אירופה עם הכדורסל, מי אלה הפועל בכלל בשבילנו".

עוז אינו מטומטם. בניגוד אליי למשל, יש לו כסף בכיס, ואני מאחל לו שיהיה לו הרבה יותר. רק מה, הוא אוהד מכבי, ובגלל זה הוא גם חי בפנטזיה. אתם שמעתם אותו? הוא היה אלוף אירופה. חבל שבאירופה אף אחד לא שמע על הקבוצה המצחיקה שלו. אם נעשה עכשיו רונדל בכיכר האדומה למשל, לא תמצאו יותר מבנאדם אחד מתוך מיליון ששמע על חימקי מוסקבה, נניח.

יש בעיה קשה עם אוהדי מכבי תל אביב, והבעיה הזאת גורמת לקבוצה שלהם להיכשל שוב ושוב. יש להם ציפיות מוגזמות מהקבוצה. הם יוצרים לחץ בלתי רגיל על השחקנים, שמתקשים לעמוד בציפיות הגבוהות. 

אוהדי מכבי צריכים לשנס מותניים ולהבין שהם משגעים את השחקנים ועלולים להבריח את הבעלים. במקום שירדו לרצפה ויכירו בכך שאין להם שום יתרון על הפועל, חיפה, או בית"ר, הם חיים בפנטזיה שהם היחידים שרוצים אליפות. עד שלא יתבצע אצלם שינוי בחשיבה, מכבי תמיד תיכשל.
  

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק