תיאוריית הקשר להפועל רעננה

הפיטורים של שלומי דורה מהפועל ר"ג הם אחד האירועים ההזויים העונה, לא רק בגלל שאחד המאמנים המוכשרים בליגה פוטר, אך גם ובעיקר מכיוון שלא ברור איך דווקא צביקה צמח זכה בתפקיד. בעצם, כן ברור

יום שלישי 16 נובמבר 2010
דורון ברגר
 הפיטורים של שלומי דורה מהפועל רמת גן הם אחד האירועים המביכים ביותר שיהיו העונה בליגת העל. דורה הגיע לקבוצה הרמת-גנית בשיא השפל, כשעוד לא היה ברור כלל אם היא תפתח את העונה במינוס 8 או במינוס 4 נקודות, או שלא תפתח אותה בכלל. למועדון לא היה שקל עבור שחקני רכש ואפילו יושב ראש בקושי היה לו. נכון, לשלומי דורה לא היו הצעות מכאן ועד הודעה חדשה, אבל סביר להניח שהוא יכול היה למצוא מקום עבודה מסודר יותר. 

פיטוריו של שלומי דורה היו אחד האירועים המוזרים ביותר העונה, ולא רק בגלל העובדה שדורה נחשב לאחד המאמנים המצליחים בשנים האחרונות בכדורגל הישראלי. הוא אימן את הפועל חיפה עם אחד הבעלים ההזויים בליגה. עלה לליגת העל בקלות ובעונה שעברה הפועל חיפה איימה אפילו על כניסה לפלייאוף העליון. רק הידרדרות שנבעה מחוסר תמיכה ניהולית, הביאה את הפועל חיפה לפלייאוף התחתון, שם היא לא התקשתה להישאר בליגה העל.

סביר להניח שאם שלומי דורה היה מבוגר יותר ופוליטיקאי יותר, הוא היה מצליח למצוא קבוצה טובה יותר מהפועל רמת גן. אבל דורה הוא לא כזה. הוא לא יחצ"ן, אלא מסתפק במה שיש בשביל להביא פרנסה מכובדת הביתה. 

הפועל רמת גן פתחה את העונה במינוס 4 נקודות. היא התאוששה מהר מאוד מהמינוס, ועד החודש האחרון שיחקה בכלל לא רע. דורה גם הכין תכנית עבודה לינואר והאמין כי הוא מסוגל להשאיר את הקבוצה בליגה. מה שהוא לא לקח בחשבון זה את ההחלטה של שחר בן עמי לעזוב את המועדון, וספק אם לנתן דטנר יש בכלל זמן לנהל את מה שנשאר.

אבל הפיטורים של שלומי דורה הם הכי מגעילים  רק מסיבה אחת. כדי לא להיות חשופים לתביעות דיבה נפרסם רק את העובדות. להפועל רמת גן הצטרף לאחרונה כמנהל, אלון קיטלמן, מי שהיה בשנה שעברה מנכ"ל קבוצת הפועל רעננה. מהפועל ר"ג פוטר אחד המאמנים המוערכים ביותר בכדורגל הישראלי ובמקומו מונה מאמן שרבים מחובבי הכדורגל לא יודעים כלל איך הוא נראה. העובדה האחרונה: לצביקה צמח, המאמן החדש,  יש קריירה קצרה מאוד בליגת העל. הוא אימן את הפועל רעננה, הקבוצה בה עבד קיטלמן. ואגב, ברעננה, הייתה לו "הצלחה גדולה". צביקה  צמח ירד עם הקבוצה לליגה הלאומית. עם כל הכבוד לצביקה  צמח - לא ברור מהם כישוריו שהביאו אותו עד הלום, כן ברור מי האיש שתמך בכך.

רק לפני כמה שבועות כותב שורות אלו דירג את רמות ניהול בקבוצות ליגת העל. הפועל רמת גן דורגה אז אחרונה בטענה כי חייבים להזכיר את מה שהתרחש שם בעונה שעברה. ההנהלה החדשה הוכיחה בתחילת השבוע כי גם היא ראויה למקום האחרון.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק