הפליימייקר של הסלסאו

מאנו מנזס, מאמנה החדש של נבחרת ברזיל, לא רק החליט להחזיר את רונאלדיניו לסגל הסלסאו, אלא גם לתת לו את המפתחות. הערב הוא יצטרך להוכיח את עצמו במשחק הכי לא ידידותי שיש - נגד ארגנטינה

יום רביעי 17 נובמבר 2010
מערכת TELESPORT

הערב בקטאר ייערך אחד המשחקים היחידים בעולם שקשה להגדיר אותו ידידותי. למרות שהמשחק נערך במדינה נייטרלית, ללא קהל דרום אמריקאי אמיתי ומשחק שהוא נטו למען הכנסה ופרסום, כשארגנטינה וברזיל נפגשות זה אף פעם לא יכול להסתיים ב-90 דקות ידידותיות.

וכפי שנאמר, משחק ידידות או לא, לא הסלסאו ולא האלביסלסטה מתכוונות לוותר על ניצחון. נבחרת ארגנטינה תגיע עם ליונל מסי ושאר התותחים הכבדים, אבל כך גם ברזיל שמציגה לראווה את הפליימייקר החדש-ישן שלה - רונאלדיניו. 

הקשר הטוב בעולם לדעת רבים לפני 4 שנים חוזר לקדמת הבירה לאחר שנעדר מסגל הנבחרת קרוב לשנתיים, והוא מקבל את המפתחות ממאמנה החדש של ברזיל, מאנו מנזס שהגיע מקורינתיאנס. האחרון כמאמן הנבחרת פתח עם 3 ניצחונות רצופים במשחקים ידידותיים, אבל הערב מגיע המבחן הראשון  שלו. ומעבר לכך, ואולי המבחן הגדול יותר- האם רונאלדיניו יכול לשוב ולנהל את משחק ההתקפה של ברזיל?

במסיבת העיתונאים שנערכה לפני המשחק התייחס מאנו מנזס תחילה ליריבה הארגנטינאית, אשר בראשה עומד קשר ברצלונה, ליונל מסי: "אני מכבד את דעתם של כולם, אבל לא ניתן להגיד שאנו משחקים בחצי מרמתו של מסי. לברזיל יש שחקנים נהדרים והסלסאו מוכנים למשחק. זהו משחק ידידות בין נבחרות ולא בין שחקנים".

לסיום אמר מנזס, בהתייחסות לליונל מסי, "אני לא אוהב לדבר על שחקנים יחידים". אבל ייתכן שמאמן נבחרת הסלסאו בסך הכל מוריד ציפיות מהכוכב החדש שהוא החליט להחזיר לו את הקרדיט, רונאלדיניו שייצטרך להוכיח את עצמו ברמה הגבוהה ביותר. "רונאלדיניו מבין מה תפקידו בכדורגל הברזילאי. הוא חוזר לנבחרת בשביל להביא מהניסיון שלו ואת איכויותיו. זה יכול לעזור במיוחד במשחק כזה. זה משחק שונה, על אף שהוא מוגדר כמשחק ידידותי".

רונאלדיניו נמצא בתקופה נהדרת בקריירה, כאשר עם קבוצתו מילאן הוא במקום הראשון בליגה האיטלקית, והקשר בן ה-30 לא פוחד להעלות את רף הציפיות: "רונאלדיניו שמח ובעל מוטיבציה, זה השחקן שאתם תראו בנבחרת הסלסאו. אני שמח לחזור לנבחרת ורוצה להיות כאן עד אחרי המונדיאל. הזמן הממושך מחוץ לסגל גרם לי למוטיבציית שיא. כל השחקנים חולמים להשתתף במונדיאל וזאת גם המטרה שלי".

צילום: Getty Images

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק