לא נעניק לתמוז אזרחות

משרד הפנים שהיה אמור להעניק לטוטו תמוז אזרחות בלי זכויות מסוימות הגיש במקום זה תשובה חד משמעית לבג"צ. החשש: תמוז יקבל אזרחות וייצא לשחק באירופה

יום שני 12 פברואר 2007
אשר גולדברג

משרד הפנים הבהיר היום בתשובה חד משמעית לבג"צ כי שחקנה של בית"ר ירושלים טוטו תמוז לא יקבל אזרחות.

כזכור, האירוע החגיגי, שבו היה אמור טוטו תמוז לקבל תעודת אזרחות ממשרד הפנים, אתמול בצהריים בוטל. ההבנות שהושגו עם פרקליטיו עלו על שרטון ופוצץ הסיכום.

במקום תעודת זהות שתאפשר לתמוז לשחק בנבחרות היצוג של ישראל, הגישו פרקליטי משרד הפנים את התשובה המנומקת שלהם לבג"צ, כפי שהתחייבו לעשות.

נושא שגרם לפיצוץ היה  סעיף בו דנו הצדדים במקרה ששחקן יעזוב את ישראל ויעבור לשחק באירופה, מהלך שהיה תואם בזמן את תעודת האזרחות.

נכון לעכשיו, ימתינו תמוז ופרקליטיו לדיון הנוסף של בג"צ. 

במכתב התשובה שהגיש משרד הפנים נכתב: "העותר לא שהה בישראל כדין עד לשלהי 2005, עת הוענק לו מעמד תושב ארעי. מאז קבלת תעודת התושב הארעי הוסדרה כדין שהייתו של העותר בישראל, דבר אשר אפשר לו בין היתר לשחק בנבחרת ישראל בכדורגל. לא זה בלבד, אלא שבהחלטת מנהל האוכלוסין נקבע פרק זמן בסופו ניתן יהיה לבחון אפשרות לשידרוג מעמדו של העותר למעמד קבע או לאזרחות. המשיבים סבורים כי דין העתירה להדחות. עובדת היותו שחקן מוכר ומבטיח אשר שיחק בנבחרת ישראל אינה מקנה זכות לקבלת אזרחות ישראלית. העותר לא אומץ ע"י העותרת ולפיכך אינו זכאי לקבל אזרחות מכוח הקשר ביניהם".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק