קש יכולה לקחת אליפות

אחרי 11 מחזורי ליגה, הפועל קרית שמונה הצנועה של רן בן שמעון ואיזי שירצקי מוליכה באופן מאוד מפתיע את הטבלה. שאלנו מומחי כדורגל האם ק"ש יכולה להתמיד וללכת עד הסוף

יום שני 22 נובמבר 2010
שלמה חסיד
 11 מחזורים עברו בליגת העל שלנו ולא הפועל ת"א, לא מכבי חיפה וגם לא מכבי ת"א מוליכות את הטבלה. מי שניצבת בגאון במקום הראשון היא הפועל קרית שמונה הלוהטת של רן בן שמעון, שניצחה במחזור האחרון את מכבי ת"א וממשיכה להפתיע את כולם.

השאלה הנשאלת היא, האם הפועל ק"ש מסוגלת להתמיד ביכולתה הטובה, להתמודד עד הסוף בצמרת ואולי אף לאיים על כתר האליפות? יצאנו לשאול מומחים מה דעתם על המרענן הרשמי של הליגה.

שמעון הדרי, מאמן אחי נצרת מהליגה הלאומית הוא תושב קרית שמונה ואחד האנשים שיודעים הכי טוב מה קורה במועדון הצפוני. הדרי דווקא נשמע מאוד אופטימי  כשאמר: "אין ספק שקרית שמונה יכולה לקחת אליפות, זו הקבוצה הכי משוחררת מבין קבוצות הצמרת, אין עליה שום לחץ. אנשים לא מכירים את השחקנים, כל מה שהם מביאים זה בונוס וזה המצב הכי טוב לקבוצת כדורגל שאתה בא כאנדרדוג ולא מצפים ממך. במכבי ת"א הלחץ משתק, בהפועל ת"א הציפיות גבוהות ומכבי חיפה תמיד מצפים. הפועל קרית שמונה היא האנדרדוג וזה הכי קל". 


הפועל ק"ש חוגגת בשבת על חשבון מכבי

שביט אלימלך, לשעבר שוערה של הפועל ק"ש וסמל הפועל ת"א נשמע הרבה פחות אופטימי מהדרי: "קרית שמונה לא תאבק על האליפות, אין לה את המשאבים לכך. היא יכולה להיות הסוס השחור של הצמרת שעושה חיים קשים לכל הקבוצות, בבית ובחוץ. אבל בשביל אליפות צריך אקס פקטור. לא יכול להיות שקבוצה בלי קהל תיקח אליפות. הקהל נותן לקבוצה את האקסטרא שהיא צריכה בשביל להתמודד ברגעים הקשים. לקרית שמונה אין את זה".

היו קבוצות כאלה שלקחו אליפות...

"בפעם האחרונה שזה קרה זה היה הפועל כפ"ס בשנות ה-80 אבל זה היה כדורגל שונה בתכלית. מה גם שבכפ"ס מי שמכיר את הקבוצות הקטנות יודע שיש אומנם קהל קטן אבל חזק מאוד".

יוסי מזרחי, שנעקץ ע"י קרית שמונה בשבת אמר: "אני מפרגן להם בגדול. זו קבוצה יוצאת מהכלל עם שחקנים צעירים שידברו חזק בכדורגל שלנו. יש להם מאמן מצויין והם יכולים לשחק שווה בשווה מול כל קבוצות. נכון שיהיה להם קשה להתמודד עם הקבוצות הגדולות במאבקי האליפות אבל אני לא יופתע אם הם יגמרו ברביעיה הראשונה ויהיו בתמונה עד הסוף".

אלי אוחנה, בדומה להדרי, מאמין גם הוא בסיכויי הקבוצה מהצפון ללכת עד הסוף: "יש מצב שק"ש תהיה אלופה, זה לא בשמיים. כל הקבוצות הגדולות נחלשו ולא בשיאן. זה בדיוק הזמן של קבוצות קטנות יחסית לבוא ולקחת אליפות. נכון שהם לא פייבוריטים אבל זה לא אומר שום דבר. עם הקיזוז ועם הלחץ שיש על הקבוצות הגדולות עם המאמן המצויין שיש להם אולי זו השנה של ק"ש אבל הם לא פייבוריטים"

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק