שיפור בכושר שחקני הנבחרת

מאמן הנבחרת לואיס פרננדס ורופא הנבחרת ד"ר מרק רוסנובסקי ערכו שיחה בה ערכו סיכום ביניים של תוצאות הבדיקות הפיזיולוגיות והרפואיות. ד"ר רוסנובסקי: שיפור משמעותי בכושר הגופני אצל רוב גדול של שחקני הנבחרת

יום שני 22 נובמבר 2010
שלמה חסיד
 כחמישה חודשים מאז החל הצוות המקצועי והצוות הרפואי של נבחרת ישראל בהנהגת בדיקות רפואיות קבועות ובליווי תזונאי לסגל השחקנים, ערכו אתמול מאמן הנבחרת לואיס פרננדס ורופא הנבחרת ד"ר מרק רוסנובסקי שיחה בה ערכו סיכום ביניים של תוצאות הבדיקות הפיזיולוגיות והרפואיות.
 
כזכור, שחקני הנבחרת החלו לעבור בדיקות רפואיות מעמיקות במכון וינגייט עם כניסתו של לואיס פרננדס לתפקיד. הבדיקות מבוצעות באופן שוטף וקבוע, ולאחריהן הן מנותחות והשחקנים מקבלים הנחיות לשיפור יכולות מסוימות, תוספי תזונה, והנחיות מרופא הנבחרת ד"ר מרק רוסנובסקי ומתזונאי הנבחרת ד"ר ליאור מאני, שעבד בעבר בפיורנטינה האיטלקית. 

בנוסף, מקיים הצוות המקצועי מעקב אחר שחקנים גם במשחקי הליגה, מה שכולל בין השאר הצמדת שבב (צ'יפים) המודדים את מרחק הריצה של השחקן במהלך המשחק, מהירות, ניידות וכדו'.

מאמן הנבחרת לואיס פרננדס: "במהלך 4-5 החודשים הללו ביצענו בדיקות ומעקב אחר השחקנים, הן מבחינת היכולת הפיזית שלהם, הן מבחינת אחוזי שומן, הרגלי תזונה, התאוששות לאחר מאמץ, ומדדים נוספים. כל אלה, ביחד עם המעקב שאנו עושים עם השבבים וההנחיות מהרופא והתזונאי, יכולים לתת לשחקן ולמועדון שלו כלים לשיפור, ולכן אנו תמיד שמחים ונשמח גם בעתיד לשיתוף פעולה מלא מהמועדונים. מבחינתנו ברור שהכל יישמר גם בחיסון רפואי".
 
ד"ר מרק רוסנובסקי: "אנו נמצאים בדרך הנכונה ואני רואה את זה מבחינת השיפור בתוצאות הבדיקות. יש שיפור משמעותי בכושר הגופני של רוב השחקנים, ואני רואה זאת מניתוח הבדיקות. ברור שיש לשחקנים רצון לקבל הכוונה כדי להשתפר. שחקנים רבים שראינו אצלם חוסרים מסוימים וסטיות בבדיקות הדם (דוגמת חוסר ברזל, יכולת אירובית וכדו'), הצליחו בעזרת ההנחיות הנכונות להגיע לתוצאות טובות יותר גם מבחינת בדיקות הדם".

"כל אלה נותנים אינדקציות ליכולת במאמץ יתר, להתאוששות השריר וליכולת אירובית. חובה להבין שהיום רפואת הספורט היא חלק בלתי נפרד ממקצוע הכדורגל ואני שמח שאנחנו מיישמים זאת בנבחרת".
 
כזכור, מחר יקיים לואיס פרננדס אימון לחלק משחקני הסגל הרחב ולשחקנים נוספים, שאת התאמתם לנבחרת הוא מעוניין לבחון מקרוב. האימון יחל בשעה 10:30 במגרש האימונים בר"ג.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק