הפועל רג יכולה להישאר בליגה

אחרי 12 מחזורי ליגה, הפועל ר"ג רחוקה כבר 8 נקודות מחוף מבטחים. האם אפשר להכתיר את הפועל ר"ג כיורדת בטוחה? יצאנו לשטח ושאלנו אנשים שקשורים למועדון

יום ראשון 28 נובמבר 2010
שלמה חסיד
 ליגת העל עוד לא הגיעה לאמצע הדרך שלה, אבל נדמה כי כבר עכשיו אפשר לסמן יורדת אחת בטוחה. הפועל ר"ג, שהפסידה אתמול בפעם השמינית ברציפות (-2:1 לבני סכנין) רחוקה כבר 8 נקודות מחוף מבטחים ושקועה עמוק במקום האחרון.

בר"ג יכולים להיות מעודדים, אם לא מהיכולת על המגרש אז בגלל העובדה שבסוף הסיבוב השני תצא לפועל שיטת הקיזוז. אבל האם לקבוצה באמת יש סיכוי ממשי לשרוד בליגה? יצאנו לשטח ושאלנו מספר אנשי כדורגל שמזוהים עם המועדון.

יוסי פריצקי, האוהד הכי שרוף של הפועל ר"ג נשמע פסימי מאוד: "הקבוצה הזו צריכה ללכת ישר לליגה א', שם המקום שלה. ביום שהוציאו את הקבוצה מהמכתש והרחיקו את האוהדים, גזרו את דינה. הכח של הקבוצה תמיד היה הקהל, המגרש הביתי ומחלקת הנוער. ברגע ששתיים מתוך שלוש לא מתקיימים אין טעם לקיים את הקבוצה, לא אתפלא אם בשנה הבאה יהיה איחוד עם הכח ר"ג בליגה הלאומית"

"כל הסיפורים שנקשרו בקיץ עם הפועל ר"ג והשוק האפור לא מתאימים לרוח הקבוצה ולאוהדים לא אכפת מה קורה שם, הם אדישים לגמרי וככה באמת אין טעם לקיים את הקבוצה".

יובל נעים, מאמן הפועל פ"ת, מזוהה מאוד עם הקבוצה אותה הוא אימן שנים רבות וגם היה הקפטן שלה. נעים, שייאבק העונה נגד ר"ג על ההישארות, נשמע יותר אופטימי: "אני לא חושב שר"ג ירדו. מצבם קשה אבל אם הם יעשו מספר שינויים בפגרה הם לא יפספסו את הרכבת. נכון שמצבם הכי גרוע אבל זה לא אבוד עדיין. אני רוצה לקוות שהם יתאוששו".

מה צריך לעשות שם?

"לא אני צריך לתת את התשובות, הם צריכים לעשות לפחות שלושה שינויים כדי להחזיר לשחקנים את האמונה ורק ככה הם ישרדו".

שייע פיינגנבוים, שנחשב למומחה גדול בהשארת קבוצות בליגה ועשה את זה בעבר כמאמן הפועל ת"א ובני יהודה, אמר: "הפועל ר"ג יכולה לשרוד גם בלי להביא רכש. להביא סתם מאמנים שיביאו שחקנים זה לא הפיתרון, הם צריכים להביא מאמן שידבר ללב של השחקנים, יכניס מוטיבציה ויגרום להם להאמין בכח שלהם לשחק ביחד למען מטרה מסויימת. לפני שלוש שנים בני יהודה כבר ירדה עם אלי כהן ואז היא החליפה מאמן במחזורים האחרונים, האווירה השתנתה והקבוצה נשארה בפוטו פיניש".

רפי כהן, שוער הקבוצה בשנים האחרונות אמר: "ר"ג לא ירדה אבל מצבה קשה מאוד. אני מאוד האמנתי בשלומי דורה, הוא מאמן מצויין. המועדון הזה חשוב לכדורגל הישראלי ואסור שהוא ייעלם, הם צריכים להאמין ביכולת שלהם. בסך הכול הליגה השנה חלשה. ר"ג לא טובה, אבל זה רק עניין של ניצחון אחד שהביטחון יחזור להם. עם הקרבה ונחישות הפועל ר"ג יכולה להישאר, לדעתי ארקין לא ייתן לקבוצה הזו למות כל כך מהר".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק