כמה שלארי בירד צדק

ההחלטה של דן שמיר לנוע אחורה במנהרת הזמן, כדי להביא לפה את מייסאו באסטון, כוכב מכבי ת"א מלפני חמש שנים, הזויה ולא קשורה למציאות. הגיע הזמן שמאמן הלפטופ יעבור לאייפון

יום שלישי 30 נובמבר 2010
שלמה חסיד
לפני חמש שנים, כשמייסאו באסטון עזב את מכבי ת"א לטובת אינדיאנה פייסרס, נכנסתי לאובססיה להביא ציטוט של הג'נרל מנג'ר של הפייסרס, לארי בירד לגבי באסטון. חלפו חודשים, באסטון לא שיחק אפילו שניה באינדיאנה וגם הציטוט של בירד לא הגיע ואיכשהוא, הוא הצליח להתעלם ממני.

רק בחודש דצמבר, בקומבינה עם אחד הסוכנים, הצלחתי להחליף כמה מילים עם מספר 33 האגדי של בוסטון. שאלתי את בירד, האם באסטון חוזר למכבי והוא אמר לי משפט אחד: "באסטון יגיע לת"א רק לחופשה". 

חמש שנים עברו והנבואה של  בירד הגשימה את עצמה. באדיבות דן שמיר ועל חשבון הברון לני רקאנטי, הספונסר של בני השרון, מייסאו חוזר להעביר כמה חודשים בשמש החמימה של ת"א במקום לקפוא מקור באירופה או באמריקה. לקרוא לו היום במצבו שחקן כדורסל בליגת העל זה קצת לעשות צחוק מהעבודה והרבה לשקוע בנוסטלגיה.

חודש שלם הוא לא התאמן אבל זה לא מפריע לו לנתות בנתב"ג ולהצהיר שהוא בכושר. איזה כושר מדובר? נחיה ונראה. השחקן הזה הגיע כבר לליגה השניה בספרד ואפילו למזרח הרחוק הוא נדד, אך לא מצא את מקומו. קריירת ה-נ.ב.א שעליה חלם הפכה לאפיזודה שמייסאו היה מוותר עליה. 

במכבי ייעצו לו לא לנסוע ל-נ.ב.א, אך הוא לא הקשיב והפך שם לשחקן שולי כמו שאראס. אז מה קרה לדן שמיר שדווקא על באסטון הוא בונה הרים וגבעות? אני לא יודע אבל מה שכן אני חושב ששמיר הוא מאמן לא רע, עם טונות של יחסי ציבור אבל הוא מעולם לא הביא קבלות רציניות. 

לעקוץ את מכבי פה ושם כשהיא מגיעה בהיי מהיורוליג זה משהו שעשו לפניו ויעשו אחריו. אם באסטון אכן ייכשל פה כישלון חרוץ ,אף אחד לא יזכור את זה לשמיר וגם אף אחד לא יזכור לי את הטור הזה. שמיר היה קרוי פה מאמן לפטופ עוד בימים שבישראל היו מתלהבים מהלפטופים, אבל אפילו הם כבר יצאו מהאופנה והגיע הזמן שמאמן הלפטופ, יעבור לאייפון.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק