2018 ברוסיה, 2022 בקטאר

ראשי פיפ"א הכריזו הערב על המארחות של המונדיאלים ב-2018 ו-2022. בעוד שמונה שנים תארח רוסיה את המונדיאל 2018. את מונדיאל 2022 זכתה בהתרגשות קטאר גם היא בפעם הראשונה בהיסטוריה

יום חמישי 02 דצמבר 2010
מערכת TELESPORT

ערב נוצץ כהרגלה של פיפ"א לבחירת מארחת המונדיאל לשנת 2018. ספ בלאטר, נשיא פיפ"א בחר באופן מרגש ברוסיה וביבשת אירופה שתארח את הטורניר הגדול בעולם - זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שרוסיה נבחרה לארח את אליפות העולם.

התרגשות רבה ניכרת על הקבוצה הרוסית שכללה בתוכה שחקני עבר מפורסמים ואפילו נשיאה הרוסי של צ'לסי, רומן אברמוביץ'. ספ בלאטר הודיע בהתרגשות ואף פירגן לרוסיה על הבחירה הנבונה: "אני מודה גם לאלה שלא זכו באירוח הטורניר ב-2018. יהיה להם עוד הזדמנויות בעתיד. אנחנו מודים להם מקרב לב". 

ואילו את מונדיאל 2022 זכתה קטאר, בחירה מאוד מעניינת כאשר מעניקה בחובה את המזרח התיכון המעורער ביטחונית. אין ספק כי זו בהחלט בחירה מפתיעה, אבל צבעונית ופותחת בפני המערב הכרה של מדינה מוסלמית. יהיה מעניין, בלתי ספק בכך. 

רוסיה גברה במועמדות על ספרד-פורטוגל, הולנד-בלגיה. ואילו קטאר גברה במועמדות על פני ארצות הברית, אוסטרליה, דרום קוריאה ויפן האסייאתיות. 

לא הרבה היו מאושרים מההחלטה כי רוסיה וקטאר יארחו את המונדיאלים הבאים. למרות זאת ולדימיר פוטין, לשעבר נשיא רוסיה אמר: "קיבלנו הכי הרבה אמון. נעשה את זה על הצד הטוב ביותר".

ואילו באנגליה הרגישו אכזבה גדולה והרבה לתאר זאת הנסיך וויליאם: "אנחנו מאוד מאוכזבים. לצערי ההצעה שלנו לא הספיקה". שר הספורט האנגלי הוסיף: "הייתה לנו הפרזנטציה הטובה ביותר. נפלנו בסיבוב הראשון וחבל".

בתקשורת הספרדית ביקשו לתאר זאת: "אכזבה לאיים האיבריים" ונאמר עוד: "החלום לאירוח ביחד של שתי מדינות נגוז".

צילומים: Gettyimages


תגובות

b

טלספורט בפייסבוק