לברון ג'יימס חוזר למקום הפשע

המלצת WINNER NBA: לראשונה מאז ערק למיאמי, יגיע הלילה ג'יימס כאורח לקליבלנד, הקבוצה שבחרה בו בדראפט 2033 ובה הפך לכוכב. לברון: "תהיה חוויה גדולה"

יום חמישי 02 דצמבר 2010
שלמה חסיד
הלילה זה סוף סוך קורה. לברון ג'יימס חוזר לראשונה לקליבלנד, אחרי שעזב אותה בקול רעש גדול ב-8 ביולי במסיבת עיתונאים, לטובת הכסף הגדול של מיאמי היט.

"אני יודע מה מצפה לי", אמר לברון בהתייחס למשחק. "הקהל חם עליי, הם מכינים לי קבלת פנים יוצאת דופן, אני מוכן להכל". ג'יימס התייחס גם לפרק שלו בקליבלנד: "היו לי שם שבע עונות בלתי נשכחות שבהן הפכתי מנער לאדם מבוגר. אני חייב להם המון, אבל הלילה אני בא בשביל לנצח".

בשבע העונות שלו בקליבלנד ניצחה הקבוצה 349 פעם, כשלברון קוטף את תואר ה-MVP בליגה בשתי העונות האחרונות. מיאמי תגיע לקליבלנד רק כמה שעות לפני המשחק ותעזוב מיד אחריו, ככה שללברון לא ייצא להיפגש עם מכרים מהעבר.

בינתיים, חבריו לקבוצת הכוכבים מנסים להרים לו את המוראל. "תהיה חווית כדורסל יוצאת דופן", אמר דווין וויד. "הקהל של קליבלנד בטח יתעלה על עצמו אבל אנחנו נישאר מפוקסים במשחק וניתן ללברון הרגשה ביתית". "דבר כזה מעולם לא היה בליגה ולברון צפוי לעבור חוויה, אני מקווה שהוא ייקח את זה למקות חיוביים", אמר כריס בוש, שבפברואר הקרוב יעשה את אותו הדבר כשיחזור עם קבוצתו לטורונטו, הקבוצה שבה כיכב.

מאזנה של מיאמי לפני המשחק די עגום. 11 ניצחונות -8 הפסדים. קליבנד ניצחה 7 פעמים והפסידה עשרה משחקים. רק שלכולם ברור  שבמשחק כזה הנתונים היבשים מאבדים מכוחם. הרבה תלוי בשאלה כיצד יגיב לברון לבאזז הגדול סביבו והאם יש בכוחו לשחזר את יכולתו המופלאה באולם שבו הפך לאגדה. הלילה ב-3 לפנות בוקר כולנו נקבל את התשובה.

משחק מספר 89: קליבלנד  6+- מיאמי. ההימור: 1

צילום: GETTYIMAGES

  

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק