מקווה שהפועל תא תצליח

הדובר, תאמינו או לא, שאול אייזנברג, האיש שהוביל את הפועל ת"א לליגה הארצית, בתגובה לפרסום הבלעדי ב-telesport כי לקבוצת הכדורסל של הפועל ת"א יש קשיים כלכליים להעפיל לליגת העל

שבת 04 דצמבר 2010
שלמה חסיד
 הפרסום ב-telesport ביום חמישי האחרון לפיו קבוצת הכדורסל של הפועל ת"א תתקשה להעפיל לליגת העל עקב בעיות כלכליות, מעורר הדים אצל חלק מראשי הכדורסל בישראל.

בעקבות הפרסום, חזרו והדגישו ראשי הפועל תל-אביב, שהקימו את הקבוצה מחדש, כי אין כל חשש לגבי החודשים הקרובים, אבל אכן צפויה בעיה להשיג מספיק כספים כדי להעפיל עם הפועל ת"א אל ליגת העל. 

אחד האוהדים המוכרים ביותר של הקבוצה, המקורב גם להנהלה, ביקש לומר שלא בשמו ל-telesport: "הרעיון להקים את קבוצת הפועל אוסישקין היה רעיון מצוין, אבל היה ברור שתגיע שנת ההכרעה. עכשיו אלה שהקימו את המועדון מבינים שיש בעיה. עכשיו צריך להביא ספונסר גדול או להעביר את הקבוצה לידיים אחרות, זה שהחליפו את השם מהפועל אוסישקין להפועל ת"א בטח לא פותר את הבעיה. עלולה גם להיות בעיה בהמשך העונה הזאת כי שחקנים רוצים כסף, ואוי ואבוי לנו אם חלק מהם יקבלו הצעות אחרות בשביל יותר כסף".

ביקשנו לשמוע את התייחסותו של שאול אייזנברג למצב. אייזנברג היה זה שניהל את הפועל ת"א במשך עשור, היה זה שהחליט להוריד את הקבוצה מליגת העל לליגה הלאומית עקב חוסר תקציב ויחד איתו ירדה הקבוצה עד לליגה הארצית. אייזנברג, שמנהל כיום את הפועל נהריה, מנסה לשמור על אופטימיות אבל ספק אם ראשי הפועל ת"א יאהבו את דבריו.

אייזנברג אמר: "בתקופתי, גם כיחידים, ידענו להציב את הפועל ת"א גבוה בטבלת ליגת העל והיינו קבוצת צמרת. עכשיו הגיע הרגע בו אנשי ואוהדי הפועל ת"א צריכים להכניס את היד לכיס או לדאוג לכך שמישהו יעשה זאת בכדי להעפיל לליגת העל ולהחזיר את הקבוצה לצמרת הכדורסל הישראלי. אני מאוד מקווה שהפועל ת"א תצליח במשימה שהאוהדים לקחו על עצמם".

הפועל ת"א מובילה את הליגה הלאומית ללא הפסד, וההערכות הן שעם הסגל הנוכחי הקבוצה תעפיל בסיום העונה לליגה הראשונה, אולם אז היא תחויב, על-פי חוקי מנהלת הליגה, בתקציב מינימום. ההערכה היא כי תקציב המינימום יעמוד בעונה הבאה על סכום של 2.5 עד ל-3 מיליון שקלים. יש לזכור כי בעונות האחרונות קבוצות רבות ויתרו על הכרטיס לליגת העל, כך למשל 2 קבוצות מהליגה הלאומית סירבו בקיץ האחרון לעלות לליגת הכדורסל הבכירה בישראל.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק