ויש לו עוד חלום אחד

הוא זכה בזהב אולימפי, אליפות, גביע ובסופרקאפ ספרדי. הוא מלך ההופעות ביורוליג ובקרוב יהיה מלך הסלים. אבל ללואיס סקולה יש עוד מטרה לפני ה-NBA - לזכות ביורוליג. והערב בנוקיה הוא יחל להסתער עליו

יום חמישי 15 פברואר 2007
אלחנן מלמוד
  אם תשאלו כל שחקן כדורסל מתחיל מה החלום שלו תתקלו בתשובה: "הייתי רוצה לשחק ברמה הגבוהה ביותר, כלומר ב-NBA". ללואיס אלברטו סקולה בלבואה, פורוורד טאו ויטוריה הספרדית, היתה יותר מהזדמנות אחת לעזוב את חצי האי האיברי, להגשים חלום של הרבה צעירים ולשחק עם הטובים ביותר.

סקולה עדיין לא עשה זאת וניתן לחשוב על כמה סיבות, כמו מחיר השחרור שמבקשת טאו עליו (כ-5 מיליון דולר) אבל בעיקר אחת מרכזית – אליפות היורוליג. ב-11 שנות כדורסל מקצועני זכה סקולה בכל תואר אפשרי ששחקן כדורסל אירופאי יכול לזכות – מדליית זהב עם ארגנטינה באולימפיאדת אתונה, אליפות, גביע וסופרקאפ ספרדיים, אך עדיין נשאר החלום של זכיה ביורוליג לא ממומש.

"אתרגש מאוד אם אזכה ביורוליג עם טאו ויטוריה. זאת המטרה העיקרית שלי" אמר סקולה בראיון לאתר היורוליג. ב-2008 ייגמר החוזה של סקולה בטאו ואם לא יזכה גם השנה ביורוליג, נראה שהפורוורד המזוקן יחתום לעוד שלוש שנים בטאו, למרות שכבר הוזכר כמועמד להגיע למכבי ת"א בקיץ. "ה-NBA יכול לחכות", אמר סקולה והחל להריץ ספקולציות בספרד על פחד ממעבר לארצות הברית.

סקולה החל לשחק כדורסל בארגנטינה בגיל 6, בדיוק בשנה בה ספורטאי אחר, דייגו ארמנדו מראדונה, הוביל את ארגנטינה לאליפות העולם בכדורגל, אך סקולה בחר בכדורסל ולא יצא מאוכזב. הוא גדל במחלקות הנוער של פרוסריל אואסטה בבואנוס איירס וב-1997 היה חלק מגל ארגנטינאים שניצלו את השורשים הספרדים שלהם ונסעו לשחק בספרד על תקן מתאזרחים יחד עם שחקנים כמו מאנו ג'ינובילי, אנדראס נוצ'יוני, פבריסיו אוברטו, רובן וולקוביצקי ופבלו פריניוני.

למרות הפונטציאל הגדול, אחרי שנרכש על ידי טאו (טאוגרס בזמנו) הושאל סקולה לגיחון מהליגה השניה ואחרי שעזר לה לחזור לליגה הראשונה, חזר לסגל של טאו. מלבד הגביעים והאליפויות בספרד, התקרב סקולה 3 פעמים לתואר היורוליג הנכסף. פעם אחת בעונה המפוצלת, כשנוצח על ידי חברו, ג'ינובילי בגמר היורוליג הראשון בסדרת הטוב מ-5 ובשנתיים האחרונות הודח סקולה על ידי מכבי ת"א, לפני שנתיים בגמר היורוליג ובשנה שעברה בחצי הגמר.

סקולה הוא מעריץ גדול של הבוסטון סלטיקס, הרבה בזכות קווין מקהייל, שחקן שממנו לקח סקולה את סגנון המשחק שלו – ההתמצאות מתחת לסל, הטכניקה המצוינת בלואו פוסט והקליעה הרכה מחצי מרחק. לכל זה מוסיף סקולה גם קשיחות והתלהבות שהביא איתו יחד עם הדם הארגנטינאי.

בגיל 27 סקולה ממוקם ראשון במספר משחקים ביורליג ואם ימשיך לשחק ביורוליג, גם יעבור את מרקוס בראון בראש קולעי הנקודות ביורוליג בכל הזמנים. כל זה לא יספק את הארגנטינאי כדי ללכת ולנסות את מזלו מעבר לים, כמו הרבה מחבריו הארגנטינאים, אלה אם יתגבר על השדים (וגם על מכבי ת"א) בדרך לזכיה ביורוליג.

צילומים: רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק