יותר יפה מהוולה של זידאן

היו כבר שערים הרבה יותר מכריעים וחשובים מהגול של ערן זהבי בהיסטוריה של ליגת האלופות. זינאדין זידאן כבש אחד כזה מול לברקוזן, סאביצ'ביץ' כבש שער ענק מול ברצלונה. אבל אף אחד מהם לא יותר יפה מהגול של ערן זהבי

יום חמישי 09 דצמבר 2010
אסף בילגורי
 הפועל ת"א סיימה אתמול את דרכה באירופה בצורה אכזרית מאוד. היא היתה רחוקה חמש דקות מניצחון בליון, ניצחון שהיה שולח אותה לליגה האירופית על חשבונה של בנפיקה. השער של לאקאזטה בדקה ה-88, צרב מאוד ולו רק בגלל העובדה שהוא גרם להדחתם של האדומים באירופה, אלא גם ומבחינתי בעיקר בשל העובדה שבעוד כמה ימים, שבועות או חודשים ישכחו כולם את השער של ערן זהבי, שער שלטעמי נכנס בקלות לרשימת עשרת השערים הגדולים בתולדות ליגת האלופות.

ליגת האלופות ידעה כבר שערים מרהיבים ובעיקר שערים מכריעים בהרבה. דז'אן סאביצ'ביץ כבש שער עוצר נשימה במדי מילאן מול ברצלונה בגמר ליגת האלופות ב-94 בוודאי שער משמעותי וחשוב בהרבה מהגול של זהבי, אבל לא מתקרב ליופי ולקושי הביצוע של הגול של זהבי. זינאדין זידאן הגדול כבש שער ניצחון עוצר נשימה במדי ריאל מדריד בגמר ליגת האלופות נגד לברקוזן. שער ענק, אין ספק אבל לעמוד ולבעוט מהאוויר כדור שמוגבה מהצד זהו מהלך הרבה פחות קשה לביצוע מהמספרת של ערן זהבי אתמול בסטאד דה ז'רלאן.

כדי להבין עד כמה מסובך הגול של ערן זהבי אתמול, צריך להיות שחקן או לפחות להיות עם רקע מעשי בענף הזה כדי לדרג אותו ולהבין עד כמה קשה לפגוש כדור מוגבה שמגיע מהצד ולהטיס אותו במספרת לחיבורים. ראיתי אתמול את תוכנית סיכום המחזור בערוץ הספורט. לא הפתיע אותו לראות את נדב יעקובי מזלזל בשער הזה לעומת ההשתאות וההתפעלות של אלי אוחנה ומודי בר און מהשער.

הקושי לפרגן לשער של זהבי, נובע לדעתי מהעובדה שרוב הציבור בארץ הם אוהדי מכבי ת"א, בית"ר ירושלים ומכבי חיפה, כאשר המכנה המשותף בין כולם הוא השינאה להפועל ת"א. אולם, במבט מפוכח ונטול אינטרסים פשוט קשה להפסיק להתפעל מהגול, שמזכיר מאוד אגב את השער של אלירן עטר מול מכבי נתניה. אין לי ספק שאם השער הזה היה מובקע ע"י ליאו מסי או  ע"י רונאלדו או אפילו ע"י דידייה דרוגבה, הוא היה זוכה לכל סופרלטיב אפשרי וגורר השוואות עם השערים הגדולים ביותר בתולדות המפעל הזה.

אני עדיין זוכר את ערן זהבי כשחקן מן המניין בעירוני רמה"ש מהלאומית, עוד מהתקופה שבה הלכתי לעודד את הפועל פ"ת שלי במשחקים מולה בעונת הלאומית. מאז שעבר לאדומים, זהבי הספיק לכבוש שער אליפות בטדי בעונה שעברה, שער ניצחון בדרבי על מכבי ת"א העונה ואת השער השני מול זלצבורג בבלומפילד, שער שלמעשה העלה את הפועל לליגת האלופות. החל מהיום זהבי יכול להתגאות בעוד הישג: בכיבוש אחד מחמשת השערים היפים בהיסטוריה של המפעל.

ולמי שמפקפק, שיציץ בסרטון הזה ויענה לי בכנות. האם הוא מצא פה שער איכותי וקשה יותר מהגול של זהבי?

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק