ישראל בדובאי? הכרוז אמר אחרת

אליפות העולם בבריכות קצרות: גיא ברנע העפיל לחצי גמר המשחה ל-100 מטרים גב, עם זמן נהדר של 51.70 שניות וקבע שיא ישראלי. הכרוז המקומי נמנע מלומר את שמה של מדינת ישראל והביך את המשלחת כשאמר - "ISR"

יום רביעי 15 דצמבר 2010
מערכת TELESPORT

המשלחת הישראלית יצאה לדובאי עם לא מעט חששות לגבי ההתיחסות מצד המארחת, וכבר בפתיחת התחרות הבינה שהסכמים לחמוד ומציאות לחוד. כפי שנקבע טרם יציאת המשלחת הישראלית, איגוד השחייה העולמי החליט שכל המדינות המשתתפות בתחרות יוכרזו בשם מקוצר ושאף מדינה לא תלך עם דגלה.

אז דגלי המדינות לא מופיעים בתחרות העולם בדובאי, אבל מדינה אחת בלבד זכתה בכבוד המפוקפק להיקרא בשם מקוצר ולא בשמה המלא. במהלך טקס הפתיחה המסורתי בו צועדות הנבחרות, קרא הכרוז בשמן המלא של כל המדינות המשתתפות, למעט ישראל. בדובאי נמנעו מלומר את שם המדינה והסתפקו בקיצור - "ISR".

עוד קודם לכן, בבריכה השחייה,  גיא ברנע, השחיין הישראלי המצטיין, פתח ברגל ימין את השתתפותו באליפות העולם לבריכות קצרות הנערכת בדובאי. ברנע, העפיל לחצי גמר המשחה ב-100 מטרים גב, ועל הדרך רשם שיא ישראלי.

ברנע עצר את השעון  על זמן של 51.70 שניות וסיים במקום ה-11 הכללי, מה שהוביל אותו אל תוך 16 הראשונים. השיא הקודם של ברנע עמד על 52.06 שניות. יהונתן קופלב הצעיר לא הצליח להשתחל לחצי הגמר כשסיים במקום ה-26 הכללי עם זמן של 52.98 שניות.

מי שזינק ראשון למים היה בכיר השחיינים, גל נבו, שקפץ למשחה המוקדמות ב-200 מטרים חופשי. נבו שזהו לא המשחה החזק שלו, סיים במקום ה-37 בלבד עם תוצאה של 1:49.69 דקה ולא העפיל כמובן לגמר המשחה.

אלון מנדל סיים במקום ה-30 מתוך 88 מתחרים במשחה של 100 מטרים פרפר. מנדל עצר את השעון בזמן של 52.34 שניות, כשהזמן הנדרש על מנת להעפיל למשחה חצי הגמר היה 51.50.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק