קשטן היה צריך לפרוש מכדורגל

דרור קשטן, מאמנה של בני יהודה פגש השבוע באקסית המיתולוגית שלו הפועל ת"א. שלמה שרף, חברו של קשטן משוכנע שקשטן עשה טעות שלא פרש אחרי הנבחרת: " דרור היה צריך להנות מהנכדים שלו במקום לשמוע קללות מאוהדי בני יהודה"

יום רביעי 15 דצמבר 2010
שלמה חסיד
הפועל ת"א ובני יהודה נפגשו השבוע במשחק שנדחה מיום ראשון בעקבות מזג האוויר הסוער. מי שמשך את מירב ההתעניינות סביב המשחק הזה הוא דרור קשטן, מאמנה של בני יהודה שפגש את האקסית המיתולוגית שלו, אותה הוא הוליך לדאבל מרשים ב-2000 ולהצלחה מסחררת באירופה.

אחרי שאימן כל הקבוצות הגדולות בכדורגל הישראלי וסיים את הקדנציה שלו בנבחרת ישראל, נשאלת השאלה מה יש לקשטן לחפש בקבוצה כמו בני יהודה ומדוע בגילו הוא לא העדיף לפרוש מאימון.

שלמה שרף, חברו של קשטן עוד מימי כפ"ס, שבניגוד לקשטן העדיף לפרוש אחרי הקדנציה שלו בנבחרת ניסה להסביר: "דרור היה צריך לפרוש מכדורגל, הוא עשה טעות שהוא לקח את זה. כלכלית הוא בטח לא היה צריך את זה וגם לא מקצועית. הוא היה צריך לבלות עם הנכדים ולהנות ממהצלחה של הבן שלו בכפ"ס ולא להתעסק עם כל מיני פרחחים שילמדו אותו איך לאמן. מה הוא חשב שהוא ייקח אליפות עם בני יהודה? זה קשקוש."

משה דדש, היה היו"ר של קשטן בבית"ר ירושלים. קשטן ודדש לקחו שלוש אליפויות בבית"ר ירושלים ודדש, בניגוד לשרף, דווקא מצדיק את ההחלטה של קשטן: "דרור מאמן כי הוא אוהב את זה. זה המקצוע שלו וזו האהבה שלו. זה מעביר לו את הזמן הכי טוב, הוא נהנה מזה ולכן הוא עושה את זה. הקבוצות הגדולות היו תפוסות והוא לא רצה לשבת בבית ואני מבין אותו. נכון שבני יהודה לא מצליחה אבל אין לי ספק שדרור נהנה בקבוצה".

הוא יחזור לאמן קבוצה גדולה?

"אני לא יודע, גם בני יהודה זו קבוצה של פלייאוף עליון, גם שם הוא יכול להצליח. הוא לא כל הקריירה שלו עבד בקבוצות הגדולות. זו הבחירה שלו. כמאמן ואדם צריך לכבד אותה".

יוסי אבוקסיס, שהיה הקפטן של קשטן בהפועל ת"א אמר: "אין הרבה אנשים ישרים בכדורגל. דרור ישר מאוד וזו התכונה שאני אוהב אצלו ובגלל זה כל כך התחברתי איתו והיה לי כיף לשחק אצלו גם בבית"ר וגם בהפועל ת"א".

למה זה לא מצליח בבני יהודה?

"זה לא מצליח בינתיים, אבל אני מאמין שהוא ייקח אותם לצמרת. אי אפשר לצפות מקבוצה עם תקציב כמו של בני יהודה לרוץ לאליפות. הכסף מדבר וזה לא יעזור כלום. גם מוריניו לא היה מצליח בריאל עם שחקנים שהוא לא הביא ולא רצה. אני בטוח שבסופו של דבר העסק כן יצליח ובני יהודה תהנה מדרור".

רחמים ששון, מהאוהדים הקולניים של בני יהודה מסכם: "קשטן עד עכשיו הוא כישלון יחסי. עיקר הטעות שלו היא שהוא לא הבין שכשלוקחים לו את אלירן עטר הוא לא יכול לסתום את החור עם בלילי ולהביא לנו את עומרי אפק או כל מיני שחקנים שהוא האמין בהם אבל הם הפילו אותו. חוץ מזה האשמה נופלת גם על חזי מגן כי אם אתה מביא את קשטן, תביא לו תקציבים של קשטן.  אחרת,  זה ייראה כמו שזה נראה היום בבני יהודה".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק