סופית: דה סילבה עובר לזלצבורג

הנהלת הפועל ת"א סיכמה היום סופית את העברתו של הבלם הברזילאי לרד בול זלצבורג תמורת סכום שיא של כ-2.6 מיליון יורו. השחקן צפוי להרוויח כמיליון יורו לעונה למשך חמש שנים

יום ראשון 19 דצמבר 2010
שלמה חסיד
דגלאס דה סילבה, אחד הבלמים הגדולים ששיחקו אי-פעם על אדמת ישראל, עוזב את הפועל ת"א לטובת רד בול זלצבורג האוסטרית. הקבוצה, אשר הודחה מליגת האלופות פעמיים ברציפות ע"י קבוצות ישראליות (הפועל ת"א העונה ומכבי חיפה בעונה שעברה), כנראה החליטה שאם לא ניתן לנצח אותם, ניתן לקנות אותם.

אמש הגיע נציג הקבוצה האוסטרית לישראל והיום (ראשון) בתום מו"מ מרתוני בין הנהלת הפועל ת"א לבין אנשי זלצבורג, סוכמה העברתו של דה סילבה למועדון הפאר האוסטרי תמורת סכום שיא של 2.6 מיליון יורו.

דה סילבה, צפוי לשדרג מאוד את שכרו בזלצבורג ולהרוויח לא פחות ממיליון יורו נטו לעונה בכל אחת מחמש העונות הקרובות.

דגלאס דה סילבה בן ה-26 הגיע לארץ לפני שש שנים ושיחק בהפועל כפ"ס ארבע עונות, אח"כ עזב את כפ"ס לטובת הפועל ת"א יחד עם חבריו לקבוצה אביחי ידין וסמואל יבואה. אחרי תקופת התאקלמות קצרה, הפך דה סילבה לבורג מרכזי בהגנת האדומים והיה אחד הגורמים הבולטים בדאבל הגדול של האדומים בעונה שעברה.

שמו של דה סילבה, שמדבר עברית באופן שוטף, עלה גם בהקשר של נבחרת ישראל והחלו הליכים בניסון לאזרחו, אך נראה שכעת הנושא הזה ייסגר באופן סופי, כאשר השחקן החליט לעזוב את ישראל.

עבור האדומים זו כמובן מכה מקצועית קשה שתשאיר אותם כרגע רק עם וואליד באדיר הוותיק וביבאן פרנסמן הלא יציב במרכז ההגנה, כאשר מהספסל יחכה להזדמנות יהודה חוטה הצעיר. מאידך, תקבל הפועל ת"א לא פחות מ-2.6 מיליון יורו עבור הבלם ואולי יוכלו לתעל את הכסף הזה והכסף הגדול שנכנס מליגת האלופות בכדי למצוא מחליף ראוי לדה סילבה ואולי לחיזוק בעמדות נוספות.

תמונה: Getty Images

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק