כך נמני כמעט עבר למכבי חיפה

פרסום מיוחד: שמונה שנים אחרי TELESPORT חושף: מספר ימים לפני המשחק בו הושיב ניר קלינגר את אבי נמני על הספסל בפעם הראשונה, נערך ניסיון להעברתו של נמני למכבי חיפה. במכבי ת"א קיוו לתרץ בכך את ספסולו. מכבי חיפה סירבה

יום שני 20 דצמבר 2010
דורון ברגר
 את היום ההוא בו החליט מאמן מכבי תל אביב ניר קלינגר, להושיב את אבי נמני על הספסל, אין כמעט חובב ספורט שלא מכיר. היום בו ישב המלך הצהוב 90 דקות על הספסל הקר בקרית אליעזר, עם כובע גרב על ראשו וראה מהצד את מכבי תל אביב מדהימה את מכבי חיפה 2:3 בקרית אליעזר.

היום ההוא הוא לדעת רבים, אחד הימים הדרמטיים שידעה מכבי תל אביב מאז ומעולם. המשחק במסרת המחזור ה-14 בליגת העל , נערך בדיוק לפני שמונה שנים, פחות יום, ו-TELESPORT מפרסם מה התרחש מאחורי הקלעים של אותו יום דרמטי.

כזכור, ניר קלינגר כמאמן החליט לערוך אז זעזוע והחליט שאבי נמני, קפטן הקבוצה יישב על הספסל. במשך 90 דקות ישב נמני ולא חייך, גם כאשר מכבי תל אביב עלתה ליתרון 2:3 משער של עמיר תורג'מן סמוך לסיום.

אלא שאת מה שהתרחש מספר ימים לפני כן, ידעו  רק מעט אנשים. TELESPORT מפרסם כי מספר ימים לפני המשחק יצר בכיר במכבי תל אביב קשר עם בכיר מאוד במכבי חיפה, אותה אימן יצחק שום. חיפה הייתה אז לאחר הקמפיין המצוין בליגת האלופות והיה ברור שהיא זקוקה לחיזוק להמשך הדרך בעקבות שחרורו הצפוי של יעקובו איגביני והרגשת העייפות הכללית. 

אותו בכיר במכבי תל אביב שוחח בטלפון עם הבכיר במכבי חיפה והציע לו להיות שותף לאחת העברות הגדולות בהסיטוריה של הכדורגל הישראלי. הבכיר במכבי תל אביב אמר כי מכבי תל אביב תשמח להעביר לשורות מכבי חיפה את אבי נמני. בתמורה יצטרכו במכבי חיפה לאשר מיד לאחר המשחק את נושא העברה. בכך יתרצו במכבי תל אביב את סיבת ספסולו של נמני.  העברה עצמה תתבצע, כך הציע נציג מכבי תל אביב,  מספר ימים לאחר מכן, כשתחל פגרת החורף וייפתח מועד העברות.

לא ברור עד כמה ידע ניר קלינגר מההצעה. גם לא ברור האם אבי נמני היה בסוד העניינים. סביר להניח שהוא לא ידע אז מהמתרחש. במכבי תל אביב קיוו שמכבי חיפה תסכים למהלך. הערכות היו שהקהל התל אביבי , יבין שחיפה הציעה סכום גבוה עבור רכישה או השאלה של הכוכב הענק.

אלא שהבכיר במכבי חיפה סירב להצעה והוריד את הנושא מסדר היום, עוד לפני הדיונים הכספים. הסירוב הפתיע את איש מכבי תל אביב. במשך שנים טען נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, בפני מקורביו,  כי היה שמח לראות במכבי חיפה שחקן כמו אבי נמני, ולפתע בחיפה דחו את ההצעה.

השאר מאז היסטוריה. מכבי תל אביב החלה לצמצם את הפער, ברוך דגו, כיכב, נפצע, אבי נמני הפך  למלך, מכבי ת"א זכתה באליפות, נמני שוחרר, אורי משיח השתולל, נמניה חזר, קלינגר פוטר, והשאר כאמור היסטוריה.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק