על תבונה ורגישות

ימים קשים עוברים על משפחת כהן, מה שהפך לכאב משותף לעם ישראל ואפילו מעבר לים. למרות זאת החליטו אנשים חשוכים להתחיל מלחמת חורמה מול האמונה והיהדות במסווה של טוקבקיסטים נאורים בראי המדע. אייל כהן מציע להם: סייג לחוכמה שתיקה

יום חמישי 23 דצמבר 2010
אייל כהן

השבוע הקשה שפקד את משפחת כהן ואולי למעשה את כל בית ישראל  מאוד נגע לליבי ופתח לבבות לעוד אלפי ומאות אלפי אנשים בארץ ובעולם. .

למרות הקושי והייגון שעובר על המשפחה, ההירואיות שמפגין תמיר כהן, בנו של אבי, ברגעי משבר קשה זה, היא בהחלט לא גימיק ולא נראה כזה לפחות מהצד. החזרה המיידית למקורות, לשורש אבותינו היא למעשה הדרך שהבין תמיר כי מאין יבוא עזרי, רק בחסדי שמיים עליוניים.

אבל חוץ מהמאמינים והתפילות, מה שנראה דיי מגעיל ומכאיב בתקופה האחרונה בתרבות האין-תרבות הטוקבקים במספר האתרים השונים עוברת כל גבול ובהחלט בשעה קשה זו החליטו מספר לא מבוטל של אנשים לקרוא תיגר על האמונה ועל האנשים המאמינים.

אבי כהן, אדם בעל חסדים רבים ומי שקצת מכיר את המקרא יודע שבשלבים כאלו כאשר האדם נמצא בקומה, כל תפילה למעשה הינו מצבור תחמושת שמתמלא אינסוף עבור נשמתו הרכה והשמחה כל כך.

מה שבהחלט עורר בי תחושה טובה, התשאות והתגאות בהיותי יהודי, זהו תמיר כהן ואריאל שיימן. לכל בר דעת צריך להבין, תמיר לא מוביל שום גימיק בהיותו חובש כיפה ומתפלל והראה שגם  ברגעים קשים אפשר לבקש סליחה מהיושב במרומים.

לגבי שיימן, חברו הקרוב של אבי כהן, התבטא כי בהחלט היו מקרים מעולם והכל אפשרי כי הכל נתון בחסדי שמיים, אבל הוא אמר דבר נוסף שמדוע ולמה שרק ברגעים כאלו אנחנו יודעים לתת כתף, מדוע אנו בתור עם מיוחד כל כך ועתיק בשנים, לא יודעים לשים את עצמנו בצד ולהבין כי הייחוד שלנו הוא למעשה המעלה הגבוהה שלנו.

ובהיותי כהן אסיים בברכת בריאות ומידת השלום שעליה מופקדים הכהנים בעבודת בית המקדש ומי ייתן ושאו ברכה ובריאות אמן ואמן.

נקודה למחשבה

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק