יותר ליצן משחקן

לא התפלאתי שרונאלדיניו לא הגיע לכמעט כלום בקריירה שלו ושבגיל 30 הוא חוזר לשחק בברזיל. ככה זה כשלא לוקחים את החיים ברצינות, הם מחזירים לך באותו מטבע

יום שישי 24 דצמבר 2010
שלמה חסיד
 אחד הדברים הכי חשובים שלומד כל טירון בצה"ל בשבוע הראשון של התיזוזים הוא שזין זה בומרנג. איך שתתייחס לצבא ככה הוא יחזיר לך. הבעיה הגדולה של רונאלדיניו היא שהוא לא עבר בבקו"ם ולא התעורר בארבע בבוקר לשמור על המאהל, כי אז יכול להיות שהוא כן היה מגיע למשהו משמעותי בקריירה שזלו.

לא יודע מה אתכם, אבל אני לא התפלאתי השבוע כשמילאן הראיתה לרונאלדיניו את הדרך הביתה לברזיל, כבר בחלון ההעברות בינואר. בקבוצה מקצוענית ששואפת לתארים, אין מקום לליצן כמוהו, שחי מדריבלים, אוהב לאכול, לא חי כמו מקצוען ולא מתנהג על פי אמות מידה ספורטיביות.

בסך הכל רונאלדיניו מסיים את הקריירה המקצוענית שלו כבר בגיל שלושים ואני לא מופתע. הוא גם לא הגיע לשום דבר משמעותי בקריירה שלו, ובסך הכול היה עוד שחקן טוב שנזכור בעמימות. ברור שאיש לא יכליל אותו בהרכב של כל הזמנים, למרות שלפני חמש שנים דיברו עליון במונחים של "השחקן הכי טוב בתבל", כשלבש את מדי ברצלונה.

אם לסכם בכמה מלים את הקריירה הבינונית של רונאלדיניו אז שוב הוכח שמי שלא בולם את הלסתות שלו ואוכל בלי אבחנה, מי שלא נותן את התחת באימונים, ומי שמקיע את כל יהבו בבילוים - לא מגיע לכלום.

אם תשאלו את רונאלדיניו, אז הוא מבסוט בחלקו. כסף כב שיש לו בשביל כמה  דורות קדימה. הוא עשה סיבוב יפה בברצלונה ומילאן, בילה היטב, אכל טוב, עשה מה שעשה בלי מעצורים, ועכשיו הגיע הזמן שלו לחזור לחיק החיים הטובים בארץ השמש העולה.

זה שהוא לא הצליח להוביל את ברזיל לאליפות העולם (ב-2002, למרות השערים, הוא היה שחקן שולי בסגל)  כפי שציפו ממנו זה מבחינתו בעיה של מי שציפה ממנו. וזה שבכל הקריירה שלו היו לו לא יותר משנתיים טובות? בשבילו זה מספיק ודי. ככה זה כשחיים בבינוניות ולא שואפים לכלום.

אין לי ספק שתוך זמן קצר ביותר איש לא יזכור את רונאלדיניו. אולי יזכרו אותו בגלל רעמת התלתלים המדובללת שנופלים על ראש שתמיד צוחק, גם כשהוא לא אמור לצחוק. אבל זהו בדיוק רונאלדיניו. יותר ליצן משחקן, ברזילאי שלא מוכן שתפריעו לו באמצע הסיאסטיה עם כל מיני שטויות כמו אימונים בחדר כושר, או שמירה על תפריט מאוזן. 

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק