העיקר שקיבלת עונש, בניטז

הבלוף של המאמן הספרדי יצא החוצה באינטר והוא פוטר בבושת פנים. למאמן שמרן כמוהו יש מקום אולי בחטאפה או אלמריה, אבל בטח לא בריאל מדריד כפי שהוא רוצה שנחשוב

שבת 25 דצמבר 2010
שלמה חסיד
 יותר מכל בונה רפאל בניטז, המאמן הספרדי שפוטר השבוע מאינטר, על הזיכרון הקצר של כולנו. הוא חושב ששכחנו איך ליברפול שלו התבטלה בפני צ'לסי ומנצ'סטר יונייטד, ובכלל לא הייתה בתמונת מאבק האליפות באנגליה. הוא בטוח שכולנו הולכים שבי אחרי הזכיה הסנסציוניות של ליברפול תחת הדרכתו בליגת האלופות ב-2005, אבל כולם יודעים שפוקסים כאלה קורים פעם במאה שנה, בערך כמו אסון טבע המוני.

בניטז בנה לעצמו קריירה של מאמן על הגב של שני כוכבי העל של ליברפול, סטיבן ג'רארד ופרננדו טורס, וחשב שעל גלי ההצלחה שלהם הוא יפליג עם החסקה המקרטעת שלו עד ריאל מדריד - כך לפחות דווח בשנה שעברה בעיתוני היבשת - אבל בסופו של דבר הגל שעליו רכב רפא התנפץ מול שובר הגלים באינטר. עכשיו נראה מי יהיה המועדון הבא שייתן הזדמנות למאמן השמרן והשחצן.

בניטז טוב בשביל מועדונים קטנים מהליגה הספרדית. יש מצב שתראו אותו בגיחון, אולי בחטאפה, אלמריה, או מועדון ממוצע באנגליה. אין לו מה למכור ברמות הגבוהות, וזה הוכח באינטר. שם, עם סגל שבשנה שעברה לקח את כל התארים, הוא ראה את הגב של מילאן הבינונית פלוס, שאחרי חמש שנים של דשדוש שוב רוצה אליפות, בגלל הנרפות של רפא כמובן. ושלא יתרצו ויגידו שכל הקבוצה פצועה, הסגל הזה שווה הרבה יותר ממרכז הטבלה בליגה האיטלקית.

אבל מילא שבניטז לא מאמן מבריק, זה ניחא. מה שבעיקר מפריע אצלו זה הזחיחות שלו. השבוע הוא הגדיל לעשות כשהרהיב עוז והשתלח בבוסים שלו באינטר, אחרי שזכה בגביע העולם לקבוצות - מפעל הזוי שלא עושה רושם על איש, חוץ מרפא בניטז כמובן. מהר מאוד הם הראו לו את הדרך החוצה, לא לפני שסגרו איתו על פיצויים מוגדלים, כפי שדרש המאמן החמדן.

אבל זה סופו של כל רודן קטן. ונ"ב קטן, לא שכחנו לך רפא את ההתעללויות בבניון בליברפול, כפי שהוא סיפר באמצעי התקשורת. גם לא את הדרישה המחפירה שלך לא להגיע עם ליברפול ארצה בימי מלחמת לבנון השניה כדי לשחק מול מכבי חיפה בליגת האלופות, כי פחדת להיות מודח, כפי שכמעט קרה. אומנם העונש הגיע אליך בדיליי, אבל עכשיו אתה תשב בבית מחוסר עבודה ותשאל את עצמך האם להתנהגות ההזויה שלך היה כיסוי כלשהו. התשובה בגוף השאלה.

צילום: Getty Images

 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק