תורידו את הידיים מעודד קטש

התקשורת צריכה להניח למאמן הפועל ירושלים. נכון שבשביל למכור עיתונים שוחטים פרות קדושות אבל העליהום עליו חרג את גבול הטעם הטוב. מה תגידו אם הוא ייקח גביע עם הפועל ירושלים עוד חודש?

יום שני 27 דצמבר 2010
שלמה חסיד
 כבר חמישה ימים שהראש של עודד קטש על המזבח. בכל מקום שופכים את דמו וטוענים שהוא בלוף. אומרים שהוא נכשל באירופה והכדורסל שלו לא מתאים ליבשת. הוא מתבסס על גארדים וזה טוב לליגה שלנו, אבל לא מתאים לרמות הגבוהות ועוד כל מיני שטויות, העיקר למכור עיתונים.

אם לא היה מדובר בעודד קטש, המלך הבלתי מעורער של הכדורסל הישראלי, בטח שלא היינו קוראים כותרות כאלה. הטיפול בכישלון של הפועל ירושלים היה שווה אולי 500 מילה בעמוד 10 של עיתון הספורט, אם בכלל.

אבל עודד זה עודד, כולנו אוהבים אותו ובגלל זה גם כולנו נכנסים בו. ואני אומר, מה זה החרטא הזV? מאמן שהכדורסל שלו לא מתאים לאירופה? זה מעליב ואפילו מטומטם. כל יום חמישי מגיעות לפה קבוצות יורוליג שלא מתאימות אפילו לליגה השניה בישראל ועודד קטש שמשחק ביורוקאפ אכל אותה בגלל שיטת המשחק שלו?

רק לפני שנה, כשהוא התעלל במכבי ת"א בגמר הפיינל-פור הישראל, הוא כן היה מסוגל לעקוץ קבוצה בכירה באירופה? מה שמפריע לי אצל הפרשנים זה שהכול תלוי בתוצאה האחרונה שהשגת. עד לפני שבוע, עודד היה מלך ישראל. כולם הלכו אחרי הקסם הבלתי נגמר שלו, שרו לו שירי הלל וקשרו לו כתרים. פתאום הוא "אפס, סמרטוט, שרלטן ומי בכלל האידיוט שנתן לו חוזה של 300 אלף דולר לשלוש שנים בהפועל ירושלים"?

אני בכלל לא רוצה להתייחס להפסד שלו באשדוד. דברים כאלה יכולים לקרות. גם מכבי ת"א הגדולה (עם שאראס, וויצי'ץ, פארקר ובאסטון) קיבלה 23 הפרש באוסישקין ולפני 20 שנה הפועל ירושלים נתנה להם 20 הפרש בראש ביד אליהו ואחרי זה הוציאו את הסטיקר "ה-23 לא יוצא לי מהראש". דברים כאלה קורים בכדורסל גם למאמנים גדולים מקטש.

גם באירופה דברים כאלה קורים. ברצלונה סיימה את בית היורוליג רק במקום הרביעי ופנאתינייקוס לא הציגה יכולת טובה ואף אחד לא דיבר. אני אומר לכם שיש סיכוי סביר שבעוד חודש בגמר הגביע, הפועל ירושלים של עודד קטש תבוא לנוקיה ותיתן לחבורה הגאה של דייויד בלאט בראש ותיקח את הגביע.  ומה אז יגידו הפרשנים? שהמשבר הגדול בא להפועל ירושלים בזמן? או שאולי בגלל המאמרים ההזויים שלהם עודד קטש יתעורר? עזבו, בחייכם זה לא רציני. 

כל מאמר צריך להיות מידתי ולא מתלהם ולא על מנת לעשות כתבות. כל בעל טור יודע שאם הוא כותב טור על עופר ברקוביץ זה לא מעניין ואין לזה רייטינג. אבל אם הוא שוחט את קטש, בלאט או פיני גרשון, הטור שלו מככב בכותרות. רק שהמאמרים האלה אף פעם לא עומדים במבחן התוצאה. אומרים על עודד שהוא בליין,  משחק סנוקר עד שלוש בלילה ויש גם שמועות על משחקי קלפים עם שחקני קבוצות יריבות עד שמגיע זמן קריאת שמע של שחרית.

אבל, אחרי כל המאמרים המטונפים האלה הוא תמיד קם מהקבר ומראה כמה הוא בנאדם גדול, מאמן גדול ומודל לחיקוי. בפעם הבאה שאתם יורדים עליו, קחו בחשבון את האפשרות הריאלית שתצאו קטנים.  

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק