איזה עומס. איזה כיף

משחקי חג המולד באנגליה הגיעו לסיום. איך יכול להיות ששחקנים הצליחו לשחק ברמות כה גבוהות, שני משחקים בתוך 48 שעות? מספר מומחים ניסו לענות. ג'ון גרגורי שהיה שם אומר למשל: "לא מכיר שחקן שלא רוצה להשתתף במשחקים אלה"

יום חמישי 06 ינואר 2011
שלמה חסיד

ביום רביעי בערב הגיעו לסיומם משחקי חג המולד באנגליה. לעיתים, קשה, עד בלתי נתפס, להבין, איך שחקני הליגה האנגלית עמדו בעומס.

בעוד שרוב רובן של הליגות בעולם שובתות, באנגליה העבירו  כמה הילוכים בבת אחת. דווקא בחג המולד נערכו לעיתים שני מחזורי ליגה בתוך 48 שעות, ועל כך נשאלת השאלה - איך עומדים במעמסה שכזאת? 

גיא עזורי, שהיה בעברו מאמן כושר מהבולטים בישראל, אמר ל-TELESPORT: "הכל שטויות. אין שום בעיה לשחק בפרקי זמן כאלה. באנגליה זו מסורת. השחקנים שם גדולים, גלדיאטורים. זה לא משפיע עליהם ולא גורם לפציעות. ידוע שהכל בראש, כשאתה מספר לעצמך סיפור שקשה אז מתחיל להיות קשה, אבל כשאתה לא מכיר את המושג קשה לי אז הכל בסדר. רק אצלנו בארץ, שלא אוהבים להתאמן ולהתאמץ, הכל נהיה קשה".

אלי כהן, מאמן בחופשה דווקא חושב אחרת: "אל תשוו קבוצות באנגליה לקבוצות הישראליות. יש שם סגלים של 30 שחקנים ואני לא מדבר על הקבוצות הגדולות. הסגלים של הקבוצות הקטנות ארוכים ובלתי נגמרים. הם יודעים שהעונה ארוכה ושיש עוד להעביר את מחזורי חג המולד. המשימות לא מסתיימות באנגליה. מחזורי חג המולד דווקא גורמים לפציעות, ניתן לראות שארסנל ללא פברגאס, למשל, זו לא אותה קבוצה והתוצאות היו בהתאם. הנה, רק עכשיו למפארד היה פצוע חודשיים ולא היה מי שיבקיע שער  בצ'לסי. גם לאנגלים זה קשה ולא צריך לעשות אותנו לבכיינים".

ג'ון גרגורי, מנג'ר מ.ס אשדוד, לו עבר עשיר בפרמיירליג סיפר: "באנגליה זו מסורת ארוכת שנים. ככה זה מחזורי חג המולד, אף אחד לא מתלונן ואפילו להיפך, מדובר חגיגה. מגיל צעיר כל הילדים מחכים שיגיע תורם ויבואו לצפות בהם משחקים במחזורי חג המולד. זה כיף גדול באנגליה, אני לא מכיר שחקן שלא רוצה להשתתף במשחקים אלה. אין מקרים של פציעות, כולם בריאים. אין שום בעיה לשחקן כדורגל מקצוען לשחק פעם ב-48 שעות ולפעמים אפילו יותר".

שייע פייגנבוים, המאמן לשעבר סיכם: "היחיד שבוכה על עומס זה השחקן הישראלי, אבל אני מאשים פה דווקא את המאמנים והקבוצות. אם הפועל ת"א, קבוצת הדגל שלנו, מתלוננת שהיא לא מסוגלת לשחק פעם בשלושה ימים אז מה יש להגיד. רק אצלנו כולם עייפים, כולם נפצעים וקשה לכולם. מי שרוצה לשחק באירופה צריך לקחת בחשבון שזה מה יש ואי אפשר להגיד שלא מתחשבים בנו. כדאי שנסתכל על אירופה ונצמצם פערים במקום להמשיך ולהתבכיין".

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק