ירושלים ומכבי נגד הפיינל-פור

הפועל ירושלים ומכבי ת"א ייאבקו ביניהן הערב במשחק העונה שיתקיים במלחה, אולם מאחורי הקלעים מתגבש שיתוף פעולה וחזית אחידה בין המועדונים, שמנסים להביא לביטול שיטת הפיינל-פור עוד העונה

יום ראשון 02 ינואר 2011
שלמה חסיד
 מכבי ת"א והפועל ירושלים תתמודדנה הערב במלחה, בסוג של משחק עונה בין שתי היריבות המושבעות ביותר בכדורסל הישראלי בשנים האחרונות. אולם, מאחורי הקלעים מתגבש דווקא שיתוף פעולה בין שני המועדונים האלו.

ל- telesport נודע ששתי הקבוצות עשויות לשתף פעולה בחזית אחידה נגד שיטת הפיינל-פור הישראלי, על מנת להביא לביטולו כבר העונה. במכבי ת"א כידוע, התנגדו לפיינל-פור מיומו הראשון בטענה לחוסר ספורטיביות, אולם בזמן האחרון הפועל ירושלים החליטה לתמוך במהלך לביטול הפיינל-פור ולחזור לסידרה הישנה של סדרות.

בכיר בירושלים אמר הבוקר ל-telesport: "בהפועל ירושלים מתנגדים לפיינל-פור, אנחנו רוצים לחזור לשיטה של סדרות. לא הוכח שהפיינל-פור מביא איזה שהוא שינוי בכדורסל. לגנוב משחק או שניים אפשר גם בסידרה. מכבי ת"א עפה כמעט בסידרה מול בני השרון בעונה שעברה. הפיינל-פור לא תורם לכדורסל, אלא להיפך".

ההערכה היא כי תמיכה של שתי הקבוצות הגדולות במהלך נגד הפיינל-פור עשוי להביא לתמיכתן של קבוצות נוספות בביטול הטורניר בחודש מאי ובחזרה לשיטה החדשה שבה האליפות מוכרעת בסדרות ולא במשחק אחד.

יש לציין כי הנפגעת הגדולה משיטת הפיינל-פור היא מכבי ת"א, שאיבדה שתי אליפויות בשלוש השנים האחרונות מאז  שהונהגה השיטה להפועל חולון ובעונה שעברה להפועל גליל/גלבוע.

תמונה: maccabifans.co.il

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק