פשוט היה זה כישלון עצום

גולדהאר נשבר בגלל מה שקרה בקרית אליעזר. זה היה היום השחור של שחקני מכבי תל אביב ובעיקר אנשי הצוות המקצועי. רק אלירן עטר הוא שערוריה? למי ששכח: שלושה מארבעת השחקנים הכי טובים של מכבי ת"א לא פתחו בהרכב

יום שלישי 04 ינואר 2011
דורון ברגר

 זהו. אבי נמני שילם במשרתו. בצדק רב. פשוט כי יש גבול לכל כישלון. והכישלון הזה פשוט בלתי נתפס. 

שאף אחד לא ישווה, למשל,  את מה שמתרחש העונה במכבי תל אביב למה שהתרחש בעונה שעברה בהפועל תל אביב. נכון, גם הפועל פיגרה בשלב הזה של העונה בעשר נקודות אחרי מכבי חיפה, אבל איזה הבדל, איזה הבדל.

מכבי חיפה של העונה שעברה ניצחה כמעט את כל משחקי הסיבוב הראשון. להפועל תל אביב היו קורב ל-80 אחוזי הצלחה. פשוט לחיפה היו 90 אחוזים. למכבי תל אביב העונה יש 60.

הפועל תל אביב איבדה בתחילת העונה שעברה נקודות בעיקר כי הייתה עסוקה במשחקי הליגה האירופאית. העונה חוץ משלבי המוקדמות, מכבי תל אביב הייתה יכולה להתרכז רק בליגה. משום מה יש בקבוצה היה מי שהעדיף להתרכז, כנראה, בגביע הטוטו.

הפועל תל אביב של העונה שעברה הפסידה בסיבוב הראשון למכבי חיפה, אבל ניצחה את כל שאר קבוצות הצמרת. מכבי תל אביב הפסידה לכל הקבוצות שמדורגות 1-5, למכבי חיפה היא הפסידה פעמיים, ומול השישית, מכבי פתח תקווה, היא סיימה בתיקו. דהיינו, בליגה של 12 קבוצות, מכבי הייתה העונה קבוצת מרכז טבלה ומטה.

להפועל תל אביב לא היה בעונה שעברה תקציב של 100 מיליון שקל, גם לא 90. גם לא 80 ואפילו לא 60.  היה לה תקציב דומה פחות או יותר לזה של מכבי חיפה. למכבי תל אביב יש תקציב בסך של 25 מיליון דולר, בערך כמו קבוצת מרכז טבלה באיטליה. מה עשו אבי נמני ויוסי מזרחי עם הכסף זהה? ממש לא ברור.

מה שכן ברור הוא ששלושת השחקנים הכי טובים של מכבי העונה, בטח בחלק ההתקפי הם דור מלול, חאריס מדוניאנין ואלירו עטר. שלושתם לא פתחו  בהרכב מול מכבי חיפה. הסיבות לא ממש מעניינות. שלושתם היו כשירים לשחק. ההחלטה הייתה של אבי נמני והיה שותף לה יוסי מזרחי. לפחות מאור בוזגלו, אחד מארבעת שחקני ההתקפה הטובים של מכבי תל אביב,  פתח בהרכב.

אם לא שיטת הקיזוז, הסיכוי של מכבי תל אביב לזכות העונה באליפות, היה קלוש. אין סיכוי שהיא הייתה עוברת גם את הפועל תל אביב וגם את מכבי חיפה. בזכות הקיזוז. מיץ' גולדהאר  עוד יכול לחלום על התואר. אבל גם גולדהאר הבין שהקבוצה שלו  היא כישלון עצום. ושום גביע הטוטו לא יוכל לכפר על כך.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק