אבי נמני פוטר ממכבי תא

מיץ' גולדהאר פיטר את המנג'ר אבי נמני והודיע: "אתה צריך לקחת אחריות". גולדהאר: "אני מודאג מחוסר היכולת של הקבוצה להשיג תוצאות משביעות רצון". יוסי מזרחי עזב, תמיר כחלון מצטרף לשרלרואה

יום שלישי 04 ינואר 2011
שלמה חסיד

 רעידת אדמה במכבי ת"א. אבי נמני, מנג'ר הקבוצה ואחד הסמלים הכי גדולים שלה בהיסטוריה, פוטר הבוקר מתפקידו.

מיץ' גולדהאר, שראה אתמול את קבוצתו מושפלת מול מכבי חיפה ומפסידה 3:0, החליט  לפטר את מנג'ר מכבי ת"א בעקבות היכולת החלשה בשנתיים האחרונות ובכלל בשל תפקודה הלקוי וחוסר הלחימה של השחקנים בצהוב.

גולדהאר, התקשר לאבי נמני ואמר לו: "מצבה של הקבוצה לא טוב. אתה צריך לקחת אחריות ולכן אתה עוזב את המועדון".

המקום השלישי בטבלה מטעה. למכבי ת"א יש 29 נקודות מתוך 48 אפשריות, מעט מדי לקבוצה שתקציבה גבוה יותר מפי 2 מזה של מוליכת הטבלה, מכבי חיפה. תקציבה של מכבי תל אביב עומד על קרוב ל-100 מיליון שקלים.

אבל זה לא רק אחוז ההצלחה. מכבי ת"א הפסידה לכל ארבעת יריבותיה לצמרת, כולל שני הפסדים למכבי חיפה ולא ניצחה את השישית בטבלה, מכבי פתח תקווה.

בשעות אחר הצהריים הודיע גם המאמן, יוסי מזרחי על עזיבתו. המאמן לא הסכים להמשיך לעבוד במועדון ללא המנג'ר שהביא אותו, והתפטר. מזרחי נפגש בשעות הצריים עם ג'ק אנגלידיס, נציגו של גולדהאר בישראל, והצדדים ייפגשו בשנית על מנת לקבוע את תנאי עזיבתו של מזרחי.

כידוע, מכבי תל-אביב תשחק כבר מחר (רביעי) בחצי גמר גביע הטוטו מול מכבי פתח-תקווה, ואת המשחק צפוי להעביר עוזר המאמן, איציק עובדיה. האחרון היה זה שהעביר את אימון יום שלישי של הקבוצה.

ממכבי תל אביב נמסר כי "ההחלטה לסיים את דרכו של אבי נמני מתפקיד המנג'ר, היא  לאור תחושת בעלי הקבוצה כי הישגיה אינם תואמים את היעדים והמטרות הברורות שהוצבו בתחילת השנה".

מיץ' גולדהאר אמר: "אני מודאג מחוסר היכולת של הקבוצה להשיג תוצאות משביעות רצון.
מעבר לתוצאות, הדרך בה תפקדה הקבוצה היא שהובילה אותי לקבלת החלטה זו. לאחר השקעה כספית נכבדה בשחקנים איכותיים, ברור שבנקודת זמן זו אין אנו מממשים את הפוטנציאל שלנו. המטרה שלנו היא להתמודד על תואר האליפות. תצוגות ויכולות כפי שהפגנו עד כה, מוכיחות שאנו לא עומדים במטרות".

גולדהר הוסיף: "ברצוני להודות לאבי נמני על תרומתו ומסירותו למועדון מכבי ת"א. למדתי להכיר אבי ולהוקיר את יכולותיו כאישיות כדורגל אינטיליגנטית ומסורה למועדון כדורגל מכבי ת"א. אני מעריך ואוהב את אבי כאדם ומאחל לו הצלחה בכל דרך שיבחר".

"אני מתחייב להמשיך בדבקות במשימה של בניית מכבי ת"א והפיכתו למועדון מצליח ומנצח.
לסיכום ציין גולדהאר: ייקח זמן כשבמהלכו יבוצעו שינויים ואנו נתקדם יחד בתקופות הטובות כמו גם בתקופות הקשות"

תמיר כחלון עוזב את מכבי ת"א ומצטרף לשרלרואה

בנוסף ליום העמוס שעבר על אנשי מכבי ת"א, בו נפרד המועדון מראש הצוות המקצועי, אבי נמני ויוסי מזרחי, בקבוצה ייפרדו עד לסיום העונה גם מהקשר, תמיר כחלון. כחלון סיכם את תנאיו במועדון הבלגי לאחר שהיה שם כשבוע ימים במבחנים, וכעת גם הצדדים הגיעו על הסכם להשאלת השחקן עד סיום העונה.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק