אלופת אירופה תגיע להיכל

מכבי ת"א הוגרלה לבית אחד עם אלופת אירופה ברצלונה וגם עם לובליאנה ורומא. דייויד בלאט: "אנחנו את שלנו עשינו בסיבוב הראשון. הגרלה זה מזל". שמעון מזרחי: "הגרלה קשה מאוד". המשחק הראשון בברצלונה

יום שלישי 04 ינואר 2011
שלמה חסיד

מכבי ת"א הוגרלה לבית 6 בשלב הטופ 16 יחד עם ברצלונה אלופת אירופה, אולימפיה לובליאנה ולוטומטיקה רומא. כך נקבע הצהריים בהגרלה שנערכה בברצלונה.

מכבי ת"א קיבלה את הקבוצה ממנה היא חששה יותר מכל ותאלץ להתמודד פעמיים מול ברצלונה, ששמרה על הסגל שלה מהעונה שעברה ונחשבת עדיין לקבוצה החזקה באירופה, אך סיימה רק במקום השלישי בשלב הבתים המוקדם ולכן שובצה רק לדרג השלישי.

במכבי ת"א יכולים להיות לפחות מעודדים מהשיבוץ של שתי הקבוצות האחרות בבית. אולימפיה לובליאנה, נתנה אומנם שלב ראשון מצויין, אך נחשבה לקבוצה הכי חלשה בדרג השני וגם לוטומטיקה רומא היא קבוצה בינונית מאוד במונחי יורוליג.

בנוסף, במכבי תל-אביב מעודדים במיוחד לאור העובדה כי משחק הפתיחה של שלב הטופ-16 ייערך בברצלונה. שני המשחקים הבאים יערכו ב"נוקיה", מול רומא ולובליאנה, ולאחר מכן תצא הקבוצה למשחק חוץ בסלובניה. 2 מחזורי הסיום יהיו בהתאמה מול ברצלונה בתל-אביב ובסיום באיטליה.

לוח המשחקים המלא של מכבי תל-אביב בשלב הטופ-16:

מחזור 1, 20.1.2011   ברצלונה - מכבי אלקטרה ת"א
מחזור 2, 27.1.2011   מכבי אלקטרה ת"א - לוטומטיקה רומא
מחזור 3, 3.2.2011     מכבי אלקטרה ת"א - אולימפיה לובליאנה
מחזור 4,  17.2.2011  אולימפיה לובליאנה - מכבי אלקטרה ת"א
מחזור 5, 24.2.2011   מכבי אלקטרה ת"א - ברצלונה
מחזור 6, 3.3.2011     לוטומטיקה רומא - מכבי אלקטרה ת"א

שמעון מזרחי, יו"ר מכבי ת"א הגיב להגרלה ואמר: "זאת הגרלה קשה מאוד. ברצלונה היא אולי הקבוצה הטובה ביותר באירופה. יהיה קרב איתנים על המקום ה-1. אני בטוח ביכולתה של הקבוצה לתפוס את המקום הראשון ולהגיע לפיינל-פור".

טרנס מוריס, הפורוורד של ברצלונה ששיחק בעבר במכבי ת"א וגם בהפועל ירושלים אמר: "תהיה מלחמה קשה עם מכבי. לדעתי אנחנו פייבוריטים לזכות במקום הראשון. אנחנו טובים יותר ממכבי, ברור לחלוטין שהבית הזה הוא הקשה ביותר עם שתי קבוצות שיכולות להיות אלופות אירופה".

על החזרה להיכל נוקיה אמר: "החזרה לנוקיה זה משהו מיוחד בשבילי. זה לא עוד משחק. יש לי קצת חברים במכבי אבל עבר המון זמן מאז ששיחקתי שם. המטרה שלי היא לנצח בנוקיה, מה שיבטיח לנו את המקום הראשון".

שלב הטופ 16 יתחיל ב-19 בינואר ויסתיים ב-3 במרץ. שתי הראשונות בכל בית יעפילו לשלב ההצלבה, ואלה שיצלחו אותו יעלו לפיינל פור בברצלונה. שתי הראשונות בבית ו' יצטלבו עם שתי הראשונות של בית ה', כך שאם תצלח מכבי תל אביב את שלב הטופ 16 היא תפגוש את פנאתינייקוס, קאחה לבוראל, מלאגה או ריטאס וילנה בקרב על העפלה לפיינל פור.

רשימת הבתים המלאה:

בית 5:
פנאתינייקוס, קאחה לאבורל, מלאגה, ריטאס וילנה

בית 6: מכבי ת"א, לובליאנה, ברצלונה, רומא.

בית 7: סיינה, ריאל מדריד, אפס פילזן, פרטיזן בלגרד

בית 8: אולימפיאקוס, פנר/אולקר,ז'לגיריס, ולנסיה.

צילום: מכבי "אלקטרה" תל-אביב.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק