מתגעגעים לשום?

גביע אופ"א: האדומים גברו 1:2 על ריינג'רס הסקוטית במשחק הראשון מבין שניים ולפי היכולת שלהם הערב נראה שההעפלה לשמינית הגמר בהחלט אפשרית. טועמה ודגו כבשו להפועל. נובו רק הישווה זמנית

יום רביעי 14 פברואר 2007
גיא פישקין

לאחר התוצאה המרשימה של מכבי חיפה בוולאדיקאווקז (0:0) מול צסק"א מוסקבה ידעו בהפועל שכל תוצאה אחרת פרט לניצחון על ריינג'רס הסקוטית יפחית משמעותית את הסיכויים לעלות לשמינית הגמר, ואכן האדומים הצליחו לנצח 1:2 ולפי היכולת שהם הציגו הערב נראה שהם בהחלט מסוגלים לעלות לשמינית הגמר בשבוע הבא בגומלין באייברוקס.

זה התחיל מצויין, כאשר התקפות רבות של האדומים השתלמו בסופו של דבר עם שער של טועמה בדקה ה-43 שהעלה את הפועל ליתרון לאחר כדור חופשי יפיפה ברגל שמאל. נובו הצליח להשוות כעבור עשר דקות לאחר טעות של דגו, אך אותו דגו הצליח לגמול עם שער משלו בדקה ה-78 לאחר מהלך קבוצתי נהדר ובסיום כאמור, 1:2 גדול להפועל. לפחות בינתיים, נראה שפרשת שום נשכחה.

מחצית ראשונה:

בדקה החמישית ניסו הסקוטים להתקיף בפעם הראשונה את שערו של אלימלך, אך בסופו של דבר שריקה לנבדל בלמה את המתקפה של בויד. כעבור ארבע דקות השתלט אוגבונה על כדור ממרכז המגרש ובעט סמוך לשער הסקוטי.

בדקה ה-12 ברדה פרץ יפה לרחבה ופגע ספק בידו של סבנסון, הכדור חזק לוולינגטון שבעט נהדר, אך מגרגור הדף. שתי דקות חלפו ובורק פרץ באגף השמאלי ותוך כדי שהוא מנער את דואני הרים את הכדור לנובו שנגח סנטימטרים מהקורה.

בדקה ה-31 דגו פרץ ממרכז המגרש ובעט מטווח של 20 מ' ליד הקורה. כעבור 12 דקות זכתה הפועל בכדור חופשי מטווח של 25 מ'. טעמה לקח את הבעיטה ברגל שמאל ובשער יפיפה לחיבורים כבש את הראשון של הפועל ואת הרביעי שלו באירופה העונה. 0:1 להפועל.

דקה בתוך תוספת הזמן דגו הגביה כדור לברדה מהאגף השמאלי, אך החלוץ נגח מעל השער. בדקה ה-70 פרגוסון מסר כדור לבורק, אך גלישה טובה של בונדר ובאדיר מנע הזדמנות טובה לסקוטים.

מחצית שנייה:

שלוש דקות מפתיחת המחצית השנייה ניסה אוגבונה להפתיע את השוער הסקוטי מטווח רחוק, אך לשווא.

בדקה ה-53 נשרק כדור חופשי לזכות ריינג'רס מטווח של 18 מטרים. פרגוסון בעט ברגל ימין, הכדור פגע בחומה והטעה את אלימלך. נובו היה במקום כדי לדחוק את השוויון. 1:1.

בדקה ה-68 עירבוביה ברחבה איפשרה בסופו של דבר לברדה לבעוט מטווח של כמה מטרים בתוך הרחבה, אך הבעיטה שלו הלכה גבוה.

בדקה ה-76 דה ברונו מסר כדור נפלא לברדה ברחבה, החלוץ השתלט על הכדור ומסר מסירת רחוב לדגו שדחק בקושי את הכדור לרשת. 1:2 להפועל. כעבור ארבע דקות שוב ניסה טועמה לכבוש בכדור חופשי, אך הכדור פגע בחומה.

בדקה ה-87 סוונסון הגיע לכדור גובה ברחבה של הפועל ונגח סנטימטרים מעל המשקוף.

הרכבים:

הפועל תל אביב: שביט אלימלך, דני בונדר, רמי דואני, וואליד באדיר, יגאל אנטבי, וולינגטון אוליביירה (לוסיאנו דה ברונו 67'), יוסי אבוקסיס (טל חן 83'), ברוך דגו, סלים טועמה, זיטו אוגבונה (גילי ורמוט 86') ואליניב ברדה.

גלאזגו ריינג'רס: אלן מגרגור; אלן האטון, קארל סוונסון, דיוויד וויאר, ריי גיבן, בראים חמדאני, בארי פרגוסון, נטשו נובו (סיונקו 78'), בורק (אדאם 83'), מרפי וכריס בויד.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק