זרקו מלמד את כולנו לקח

"המחמאות" של לירון זרקו לדה סילבה בשבוע האחרון, הוכיחה כי הכסף באמת מעוור עיני חכמים. החברים מכפר סבא הפכו לאויבים, וזרקו חיכה מעבר לפינה דווקא ביום חגו של הברזילאי. אייל כהן מציע לשמור על הגב לפעמים

יום רביעי 12 ינואר 2011
אייל כהן

"אלוהים, מה עוד אבקש?
רק שמור אותי מאוהבי
ומשונאי אשמר בעצמי".

את המילים הנ"ל כבש לפני שנים לא מעטות, ציון שרעבי. נזכרנו בהם בשבוע האחרון בעקבות פרשת דה סילבה ולירן זרקו. פעם שני חברים טובים. מאוד טובים.

הפרשה הסוערת התורנית בכדורגל הישראלי, היא ללא ספק ההתנפלות רגע לפני הטיסה של לירון זרקו בדגלאס דה סילבה, הבלם הברזילאי שבסך הכל רצה להתקדם בחיים.

העניין סביב נושא "מכירת המשחקים" הוא עניין פלילי נטו. אם אכן היו מכירות משחקים, מקומם של כל המעורבים מאחורי סורג ובריח. ולכן, כל הדברים שנכתבים מכאן והלאה יוצאים מנקודת הנחה שלא מדובר כאן באירועים פליליים.

האירועים שהתרחשו מלמדים יותר על מוסר של  "בין אדם לחברו" וכיצד דווקא כשאדם מגיע לשיא תהילתו, אורבים לו העורבים ממש מתחת לבית.  פתאום מישהו נזכר שאחד מחבריו חטא פעם במעשה לא הולם, וזה הזמן לספר על כך לכל מי שרוצה לשמוע.

אני לפעמים לומד משניות, לומד מוסר מהמקרא,  ונתקלתי בסיטואציות דומות שניתן לתארם כמחיר התהילה והקנאה. אין ספק כי ההיכרות בין זרקו לדה סילבה הייתה בעיקר על מגרש הכדורגל, צד אחד התפתח יותר וצד אחד פחות.

דה סילבה הגיע לרמות הגבוהות ביותר בכדורגל הצלחה גורפת בליגה האירופאית לחשיפה אדירה בליגת האלופות שנה אחר שנה וזה קצת סיבב את זרקו, שהקינאה לברזילאי, עבדה שעות נוספות. וכנראה באחד מן הימים בעברו של הבלם הברזילאי בתקופה בהפועל כפר סבא,  העבירו איזה ערב בניחותא והיה מה שהיה. 

זרקו שמר את הסוד הזה איתו דיי הרבה זמן ואמר שאולי הוא יעשה בו שימוש ביום מן הימים. דה סילבה חתם על חוזה דיי נאה ברד בול זלצבורג והיה ממש דקה לפני העלייה למטוס עם חיוך מפה לאוזן, עד שהשדים יצאו מהארון של זרקו והוציאו את הסוד החוצה. 

בסופו של דבר דה סילבה קיבל את הדרכון בחזרה וטס לאוסטריה כדי להשלים את ההליך ולהתחיל להיות שחקן מן המניין ברד בול זלצבורג. לברזילאי שלום. זרקו יצטרך להעניק הסברים לשופט ולא רק לכלי התקשורת. 

אבל אין ספק כי המקרה הזה מלמד אותנו לקח לעתיד, ככה גם אנחנו צריכים לפעמים לדעת לשמור על הפרטיות שלנו. כי כשמגיעים לטופ, לכו תדעו מי יחפש אותנו בפינה. חברים קשה לרכוש, וגם כשרכשנו, שנדע, שלפעמים הרכישה הזו תעלה ביוקר.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק