נבחרת הישראלים ניצחה באולסטאר

ערב האולסטאר: החבורה של פניני, אליהו, טפירו וחג'ג' בהדרכת קטש ובירנבוים חגגה ניצחון 117:122. ליאור אליהו ה-MVP. ג'ק מקלינטון ניצח את דיוויד בלו בתחרות השלשות, הפרס בתחרות ההטבעות התחלק בין פארגו ובנקס

יום שלישי 11 ינואר 2011
מערכת TELESPORT
ערב האולסטאר הישראלי נערך הערב בגן נר, אולמה הביתי של הפועל גליל\גלבוע. מזה 7 שנים חזר הערב האירוע לצפון, בערב שמוקדש לתושבי הצפון וכחות הכיבוי, זכר לשריפת הענק שהשתוללה בכרמל בחודש שעבר.

עוד לפני המשחק המרכזי בין נבחרת הישראלים לנבחרת הזרים, נערכה תחרות השלשות, בה זכה ג'ק מקלינטון שגבר על דיוויד בלו. בלו ממכבי ת"א סיים עם 18 נקודות, אבל מקלינטון לא נבהל וצלף 21 נקודות. בסיום אמר הזוכה: "דיוויד קלעי ענק אבל זה לא הערב שלו. ניצחתי בתחרות שלשות גם במכללות".

בהפסקת המשחק המרכזי נערכה גם תחרות ההטבעות המפורסמת בהשתתפותם של ג'רמי פארגו ממכבי תל-אביב, אדריאן בנקס מברק נתניה, רוברט היית' וכן אקינה איבקווה מאשקלון, שהחליף את טיילר ווילקירסון הפצוע. 

פארגו ובנקס הגיעו למעמד הגמר, וגם שם לא נרשמה הכרעה. פארגו ביקש לנצח את התחרות, אבל בסיום נאלץ לחלוק את המקום הראשון עם הנתנייתי, לאחר 2 הטבעות שזכו לציון המושלם מכל השופטים.

במשחק האול-סטאר התייצבה נבחרת הזרים בהדרכתם של דיוויד בלאט ודן שמיר עם ראמל בראדלי, סופוקליס שחורציאניטיס, שון ג'יימס, וויל סולמון ורודני גרין בחמישייה, כשממול התייצבו איר טפירו, דרור חג'ג', עידו קוז'יקרו, גיא פניני וליאור אליהו בהדרכת אפי בירנבוים ועודד קטש.

הישראלים רצו ל-2:10 מהיר, כשלאורך כל המחצית הראשונה הזרים לא ביצעו אפילו לא עבירה אחת. למרות זאת, הזרים צימקו עד ל-9:14, במשחק בו אין הגנות. גיא פניני תפר מחוץ לקשת פעם אחר פעם ובסיום הרבע הראשון הישראלים הוליכו בתוצאה 30:40.

ההגנה היחידה שנראתה, אם אפשר לקרוא לה כך, הייתה מצד הישראלים שלא איפשרו לשחורציאניטיס לעשות ככל העולה על רוחו מתחת לסל. הטבעה יפהפיה של גרין ושלשה של וויל סולומון החזירה את הזרים למשחק, ובפסק הזמן שנלקח לקראת ההפסקה זכינו לראות בעיקר ריקוד שלא נזכה לראות כל יום מ"בייבי-שאק". במחצית 61:67 לישראלים.

השילוב הישראלי שהגיע ממכבי בין פניני ואליהו, כשגם חג'ג' וטפירו הצטרפו לחגיגה הצליח במיוחד והישראלים ברחו בפתיחת הרבע השלישי ליתרון דו ספרתי. בלאט ושמיר הגיבו ודרשו משחקניהם להיכנס לצבע וזה עבד. 88:96 בסיום הרבע השלישי.

ברבע הרביעי ליאור אליהו המשיך לקלוע בכל זריקה, אבל הזרים חזרו למשחק וצימקו במאני טיים ל-109:110. למרות הכל, הישראלים בהנהגת ה-MVP של הערב, ליאור אליהו, השכילו לפתוח מבערים בסיום וניצחו בצדק בתוצאה 117:122.

כאמור, ליאור אליהו היה המצטיין במשחק וסיים עם 27 נקודות. בנבחרת הישראלית בלט גיא פניני, שסיים עם 25 נקודות, מתוכן 7 שלשות. ארז כץ הוסיף 14 נקודות וטפירו וחכמון קלעו 12 כ"א. ראמל בראדלי היה הקלע הבולט בנבחרת הזרים עם 26 נק', וויל סולומון קלע 18. שחורציאניטיס קלע 2 נקודות בלבד, שהיו גם 2 הנקודות הראשונות של הזרים במשחק.

דיוויד בלאט, מאמן נבחרת הזרים סיכם את האירוע: "היה אירוע מאוד יפה, אירוע שמאוד מכבד את הליגה שלנו". את הפסדו עם נבחרת הזרים הוא תירץ: "אנחנו פשוט קבוצה לא מאומנת".

אפי בירנבוים נהנה גם הוא: "אם היינו מפסידים הייתי שולח את קטש להתראיין. בלאט עוד ינצח משחקי אולסטאר רבים, הוא צעיר. ליאור אליהו והחבר'ה נתנו את המקסימום והכל נכנס". 

ליאור אליהו, שנבחר ל-MVP של הערב הוסיף: "לא שיחקנו במלוא הרצינות, גם הם לא, אבל אני חושב שהוכחנו היום משהו. אנחנו לא נופלים מהם. הייתה חוויה נהדרת, מחר חוזרים לשגרה".

הצילום באדיבות מנהלת הליגה.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק