הוא עוד ישוב. השאלה מתי

חבריו של רוני לוי בטוחים שלמרות שהוא לא מונה למאמן מכבי ת"א, בקרוב מאוד הוא יחזור לאמן בארץ או בחו"ל. הם גם לא מצטערים בשבילו על שלא הגיע לקבוצת המיליונים של מיץ' גולדהאר

יום שישי 14 ינואר 2011
שלמה חסיד
מה יהיה עם רוני לוי? המאמן הישראלי שהיה מועמד למכבי תל-אביב ובסוף נשאר בבית, כבר הרבה זמן מחכה לחזור לעבוד. נשאלת השאלה עוד כמה זמן זה יימשך, ולמה מאמן שלקח 3 אליפויות רצופות עם מכבי חיפה לא מוצא קבוצה.

שוחחנו עם חבריו הקרובים של המאמן כדי לברר מה מתכנן לוי, והתשובות לפניכם.  גבי קצרה, המנכ"ל הפורש של הפועל ת"א וחבר קרוב של רוני לוי, סיפר: "רוני הוא אחד המאמנים הטובים ביותר בארץ. קורה שלא עובדים לתקופה, זה לא תלוי בו. מכבי ת"א עשתה את הבחירה שלה, אבל רוני לוי שייך לשפיץ של המאמנים ואני בטוח שבקרוב מאוד הוא ימצא קבוצה בדרג העליון של הכדורגל שלנו. אם לא, הוא ימצא את מקומו בחו"ל.

מה קרה עם מכבי ת"א? הוא היה קרוב מאוד לקבלת המשרה

"זה פשוט לא הסתדר. היו 2 מאמנים ראויים ומכבי החליטה ללכת על מאמן תוצרת בית. רוני צריך להמשיך הלאה, בקרוב הוא יגיע למועדון לא פחות טוב ואולי אף יותר".

אלי אוחנה, מאמן נבחרת הנוער הנמצא ביחסים מצוינים עם לוי: "אם הוא היה שואל אותי אם לחתום במכבי תל-אביב לארבעה חודשים הייתי אומר לו שלא יעשה את זה. בתקופת זמן כל-כך קצרה אתה לא מסוגל להשפיע על הקבוצה וטוב שהוא לא הגיע לשם. בסך הכל רוני הוכיח את עצמו ברמות הגבוהות ביותר ואין לי בכלל ספק שהוא יחזור ובגדול. הוא צעיר, נמרץ, הוא יודע לעבוד ויש לו יחסים מצויינים עם האנשים הנכונים".

בשבועות האחרונים עלה שמו של לוי כמי שעשוי לחזור לרומניה. לוי אימן בחלק מהעונה שעברה את אוניראה ועזב בתחילת העונה הנכוחית, לאחר שהקבוצה הגיעה לסף פשיטת רגל. שמה של סטיאווה בוקרשט עלה כמי שעשויה לפנות ללוי, אך ללא הצעה ממשית. צחי תייר, מאמן הפועל מרמורק שידוע כאחד האנשים הקרובים לרוני לוי: "הייתה לו הצעה מקבוצה ברומניה, אותה הוא דחה כי היא נפלה בדיוק בזמן המגעים מול מכבי ת"א. בסופו של דבר הוא הפסיד את שתי הקבוצות, אבל יש לו שם מצוין ברומניה ואני חושב שכל האפשרויות פתוחות בפניו בארץ ובחו"ל. בקרוב מאוד, או שהוא ייצא לחו"ל או שהוא ימצא תפקיד בארץ. אין מה לדאוג לו".

דודו דהאן, סוכנו של המאמן, סיכם: "רוני לוי סובל מבעיה שסובלים ממנה מאמנים רבים והיא שיש המון מאמנים ולא כולם יכולים לעבוד. רוני הוא מאמן מצוין, אבל הוא עשה גם טעויות בדרך והוא משלם על זה. בינתיים הוא בבית אבל אל תדאגו לו, הוא עוד יחזור ומהר". 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק