גם מוריניו עושה טעויות

לואיס פרננדס, מאמן נבחרת ישראל, ניהל צ'אט לייב עם אוהדים בעמוד הפייסבוק של ההתאחדות, הגיב וענה לשאלות וטענות שהופנו אליו: "במשחק נגד מלטה פתחנו עם בניון, רפאלוב, זהבי, ובן שהר. זה הגנתי?"

יום רביעי 19 ינואר 2011
מערכת TELESPORT
מאמן נבחרת ישראל, לואיס פרננדס, ניהל הערב (רביעי) צ'אט לייב עם אוהדי הכדורגל בישראל בעמוד הפייסבוק של ההתאחדות לכדורגל. במהלך היום פנו בהתאחדות לאוהדים בפייסבוק: "פרננדס עונה לשאלות האוהדים. מהרו להכנס והצטרפו לשיחה".

פרננדס פתח ואמר: "שלום לאוהדי נבחרת ישראל, כאן לואיס פרננדס. אני נמצא בצרפת ושמח להתחבר אליכם באמצעות הפייסבוק של ההתאחדות".

המאמן הגיב לרוב השאלות שהופנו אליו, ובין היתר ענה לשאלה לגבי סיכויי הטורניר הנוכחי: "אני לא טיפוס שמוותר, ואני מאמין עד הסוף. יש לנו שני משחקים מאוד חשובים נגד לטביה וגיאורגיה ואנחנו צריכים אתכם, האוהדים, איתנו. אם ננצח בשני המשחקים הללו, אנחנו בתמונת המקום השני".

על שאלה האם לדעתו טעה בתפקידו, ענה: "כולם עושים טעויות וגם אני טועה כמו כולם, אני בנאדם. גם מוריניו עושה טעויות. היה לי חוסר מזל לאבד שחקנים חשובים כמו יוסי ברגעים המכריעים, אבל אלה דברים שאי אפשר לשלוט עליהם. איבדתי עכשיו את שכטר ורפאלוב, שלא יוכלו לעזור לנבחרת. כשהייתי מאמן בית"ר, הפסדתי את המשחק הראשון נגד מכבי חיפה וכולם צחקו, אבל המשכתי בדרכי ובסוף אני חושב שהצלחתי בירושלים בחודשים שהייתי שם. אני רואה הרבה משחקי ליגה והרבה שחקנים, אני פה בארץ בשביל לעבוד, ובשביל לשפר ולקדם את הנבחרת".

המאמן הדף שוב ושוב טענות על כך שהוא בוחר בהרכב הגנתי, והגיב על כך: "במשחק נגד מלטה פתחנו עם בניון, רפאלוב, זהבי, ובן שהר. זה הגנתי?" וכן: "אני לא מחשיב את עצמי כמאמן הגנתי. לא שיחקתי הגנתי במשחקים האחרונים. זה מאוד תלוי איך מסתכלים על הדברים".

כנשאל לגבי אי שיתופם של שחקנים במשחקי הנבחרת ענה: "מליקסון בסגל הרחב של הנבחרת, אני מכיר אותו ועוקב אחריו. אני מקווה שמאור יצליח בקבוצה החדשה שלו. שוב - לי לא משנה באיזו קבוצה השחקן משחק, אם זה ב"ש, עכו, קרית שמונה. מי שטוב יהיה בנבחרת".

"ורמוט שחקן מוכשר מאוד, אני מאוד אוהב אותו, אבל מאמן צריך לקבל החלטות ולפעמים הן לא פשוטות. נגד מלטה ורמוט עלה מהספסל ועזר לנו ונגד קרואטיה הוא פתח בהרכב. לפעמים מאמן צריך שיהיה לו שחקן מצוין ומוכשר שיוכל לעלות מהספסל כדי לעשות שינוי ולתת עוד תנופה".

על החזון שלו כלפי הנבחרת אמר הצרפתי: "הזמנתי שחקנים צעירים ואני מאמין שנבחרת צריכה להיות בנויה על כחמישה שחק...נים ותיקים וסביבם שחקנים צעירים. אצלנו זה אוואט, בן חיים, בניון ואלברמן שהם יותר ותיקים ויחד איתם צרפנו את גולסה, רפאלוב, אלרואי, בונדר, נאתכו ושחקנים נוספים. אני חושב שזה שלד טוב לרוץ איתו".

לקראת סיום אמר פרננדס: "אחת התקוות והשאיפות הכי גדולות שלי היא קודם כל להגיע עם הנבחרת ליורו 2012. אם תהיה לי הזדמנות ויהיה לנו זמן לדבר על זה, אז אשמח לקחת את הנבחרת גם למונדיאל 2014".

ובסיום כתב: "אני מודה לכל האוהדים שהתחברו היום, שאלתם שאלות מאוד טובות ומקצועיות על הכדורגל. אני תמיד אוהב לדבר על הכדורגל בצורה מקצועית ואני מבטיח שנעשה זאת שוב בעתיד. מקווה לראות את כולכם בבלומפילד - הדחיפה שלכם חשובה לנבחרת! תודה רבה, לואיס".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק