קרית שמונה מחזיקת גביע הטוטו

אחרי שזכתה בגביע פעמיים בליגה השניה, רשמה הקבוצה הצפונית היסטוריה עם זכייה ראשונה במפעל במסגרת ליגת העל. שער של שלומי אביסדריס, שנכנס כמחליף, הכריע את ההתמודדות בדקה ה-83

יום רביעי 19 ינואר 2011
מערכת TELESPORT
עירוני קרית שמונה היא מחזיקת גביע הטוטו לעונת 2010/11, אחרי שגברה בגמר 0:1 על מכבי פתח תקווה. מלבד היוקרה שבזכייה וההיסטוריה שרשמה קבוצתו של רן בן שמעון, כשהניפה לראשונה את הגביע במסגרת ליגת העל אחרי פעמיים בהם זכתה בו בליגת המשנה, שלשלה קרית שמונה לכיסה את הסכום הנאה של מיליון ומאה אלף ש"ח.

המשחק לא התעלה לרמה גבוהה במיוחד לאורך רובו, ואת רוב ההזדמנויות ליד השער היתה זו מכבי פתח תקווה שרשמה, אך לצערה היא לא השכילה לנצלן. שער בודד של שלומי אביסדריס, שנכנס כמחליף בדקה ה-71, וניצל טעות אומללה של רובי לבקוביץ' בדקה ה-83, העניק לקרית שמונה את הגביע.

רן בן שמעון סיכם: "זה כיף. כמה שיותר קשה זה יותר כיף בסוף. אמרתי לשחקנים להתחיל להבקיע את הגולים בדקה ה-85. אין ספק שזה התואר השלישי בחשיבותו, אבל כיף לנצח ולזכות בגביע. הקבוצה הזאת עושה פלאים, ההשקעה והעבודה הקשה של החבר'ה הצעירים האלו משתלמת בסוף. אני  מאוד שמח מבפנים, אבל הכי שמח לראות את השחקנים מאושרים".

המאמן המאוכזב פרדי דוד אמר: "משחק הכדורגל בנוי על טעויות, ולצערי הרב מי שלא מבקיע נענש בסוף מטעויות, כמו הטעות שלנו היום. היינו צריכים לעמוד מול השער ביותר קור רוח. כשמגיעים למצבים צריך לנצל אותן. ציפיות זה דבר יפה, כרגע אנחנו מקום חמישי ועדיין לא אמרנו את המילה האחרונה. יש לנו עוד ליגה ארוכה".

מהלך המשחק:

בדקה ה-3, אלירן דנין שלח כדור רוחב מצד שמאל לרחבת קרית שמונה, אבל עומר גולן לא מצא את המסגרת מתוך תיבת החמש. 7 דקות לאחר מכן, הזדמנות נהדרת נוספת לקבוצה ממלאבס. גולן הזין את עומר דמארי בכדור רוחב גאוני, והאחרון, שנותר במצב מצוין ברחבה מול גיא חיימוב, בעט החוצה.

בדקה ה-37, הזדמנות כפולה של עומר דמארי ודני פרדה לא צלחה לפ"ת, כשהכדור של הראשון נבלם ע"י הגנת קרית שמונה בעוד האחרון בעט לא מדויק אל מחוץ לשער. 6 דקות בתוך המחצית השניה, טל בן חיים דהר קדימה ומצא ברחבה את דמארי, שבעט לפינה הקרובה אך הכדור שלו נבלם אצל חיימוב. 

בדקה ה-83, שלומי אביסדריס, שנכנס כמחליף, קיבל כדור ארוך מתומר סוויסה, שגם עלה לכר הדשא רק כמה דקות לפני כן, וניצל טעות קשה של רובי לבקוביץ' כדי לדחוק את הכדור פנימה- 0:1 לקרית שמונה

הרכב מכבי פתח תקווה: רובי לבקוביץ', אסי משיח, ג'ו ביזרה, מוראד מגמאדוב, אלירן דנין, יוסי אופיר (מנואל בלסטלר 46'), סבסטיאן סנסוני, דני פרדה (מיכאל זנדברג 66'), טל בן חיים (רועי בקל 72'), עומר גולן (דובב גבאי 65'), עומר דמארי.

הרכב קרית שמונה: גיא חיימוב, אלעד גבאי, שיר צדק, סלאח חסארמה, תומר ברוקס, בריאן חרסיסיץ', עדי אלישע, וויליאם נג'ובו (תומר סוויסה 83'), אדריאן רוצ'ט, אופיר חמו (בני בן זקן 63'), ברק בדש (שלומי אביסדריס 71').

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק