ברוכים הבאים לפלאו בלוגרנה

מטרים ספורים מהקאמפ נואו ממוקם היכל הכדורסל של ברצלונה. האולם שמשמש לעיתים גם כמגרש הוקי וכדוריד נחשב למבצרון לא פחות מהיכל נוקיה. כמה פרטים פיקנטיים על האולם שיארח את הפיינל פור

יום שלישי 03 מאי 2011
מתן שמי
כמעט במקרה, לפני זמן מה, מצאתי עצמי בברצלונה. רגע לפני שניחסתי את קבוצת הכדורגל של בארסה בהפסד ביתי נדיר, החלטתי לצאת ולרגל אחרי קבוצת הכדורסל המקבילה, שאולמה יארח את הפיינל פור של היורוליג.

אם תגיעו כאוהדי מכבי גאים לעיר הקטאלונית הגאה לא פחות, בוודאי תעלה מיד השאלה "אנחנו לא בקאמפ נואו?".

אז זהו שלא, זה רק כמעט. כיאה למועדון שמתגאה בכל ענפי הספורט השונים מכדורגל ועד הוקי רולר, מגרש הכדורסל שהוקם ב-1971 המשמש ברגעי הצורך גם לקבוצות הכדוריד, הוקי רולר ואפילו קבוצת הכדורגל אולמות של המועדון, ממוקם מחוץ למוזיאון של קבוצת הכדורגל המפוארת ואם תרצו להיות מדויקים אף יותר, חמישה מטרים מן הקאמפ נואו הענקי.

אולם הכדורסל הנקרא "ארמון הכחול-אדום" {פלאו בלוגרנה} בעקבות צבעי המועדון, מכיל כ-8,250 מקומות {1,750 מקומות פחות מהיכל נוקיה} ובדיוק כמו ההיכל הצהוב, יכול להפוך בכל יום נתון קבוצה בינונית וחלשה לקבוצה מסוכנת עד מאוד.

אם במשחקי ליגת האלופות שירת אוהדי בארסה מעבירה בכם צמרמורת, אז תתכנסו לארוז מהר אף יותר את המזוודות לקראת הטיסה לספרד. כמו בכל קבוצות הספורט השונות של המועדון, בכל משחק של קבוצת הכדורסל מתנגן המנון הבלאגרונה לפני שריקת הפתיחה ולטובת האוהדים בצהוב, בסיום הקרב העונה עם אלופת ישראל התקליטן המקומי לא השמיע ברקע את ההמנון שוב מאחר וזהו סימן לניצחונה של בארסה.

בדומה מאוד ליציע "הקופ" המפורסם של ליברפול המכיל כ-30,000 מקומות, אולם הפלאו בלוגרנה מציג קונטרה קטנה הרבה יותר מבחינת המימדים, המורכבת מכמה עשרות אוהדים שמטרתם היחידה היא לעודד, ותוצאת המשחק משנית לחלוטין. 

האוהדים הדרוכים שמגיעים למשחקים של ברצלונה שומעים גם קללות בלתי פוסקות לעבר היריבה השנואה, ריאל מדריד, שמבחינת הקטאלונים חשובות לא פחות מניגון ההמנון. 

צילום: האתר הרשמי של ברצלונה

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק