רועי ביטון, בתור דוגמא

יעקב שחר הוא היחיד בכדורגל שלנו שמנהל את העניינים בחכמה. זו הסיבה שהוא מצליח כבר 20 שנה והוא היחיד שיצליח גם בשנים הבאות. זו הסיבה שרועי ביטון, הכישרון הכי גדול בגיל הנערים, עבר ממכבי ת"א למכבי חיפה. למיץ' גולדהאר עוד יש המון מה ללמוד

יום שישי 21 ינואר 2011
שלמה חסיד
השכונתיות שמאפיינת את הניהול של קבוצות הדגל בארץ, דוגמאת בית"ר ירושלים, מכבי ת"א בכדורגל ובכדורסל והפועל ת"א, היא אות קין על פרצופו של הכדורגל הישראלי שמעולם לא היה שחור יותר.

הכל מתחיל מהניהול השערורייתי של כל הקבוצות. איציק קורנפיין בבית"ר ירושלים מתקשה למצוא את הנובחה המנצחת, מיץ' גולדהאר במכבי ת"א יכול לספור את המילים עד שהקהל יגרש אותו בדם ואש, אלי טביב ומוני הראל מזכירים מערכון של הגששים. האמת - גם הניהול במכבי ת"א בכדורסל הוא די בדיחה - עוד לא שכחנו להם את הבנק של פנאן, ההתגוששיות של פדרמן, מזרחי ורקנאטי לבין רענן כץ וכו'.

הצדיק בסדום היחיד בין כל קבוצות הייצוג שלנו הוא יענקל'ה שחר, שעושה בית ספר לניהול לכל הקבוצות בארץ. זו הסיבה שהוא מחזיק מעמד כבר 20 שנה וצוחק על כולם. תרשו לי לנחש שגם בעוד 20 שנה אף אחד לא יוכל לדגדג את הבהונות של האיש השולט במכבי חיפה.

השבוע יענקל'ה עשה עוד בית ספר למיץ' גולדהאר, רחוק מעייני הכותרות. שחר הצליח לגנוב ממחלקת הנוער של מכבי ת"א את רועי ביטון, שחקן נערים בן 15 שכל מי שמבין בגילאים הצעירים יודע שהוא הולך להיות היוסי בניון הבא. בזמן שגולדהאר מחפש לקנות, לקנות ולקנות, יענקל'ה מבין את חכמת החיים של הכדורגל ומעביר אליו בסכומים אפסיים שחקנים גדולים לעתיד. ככה עושים את זה נכון. 

לפני שבוע חבר טוב שלי התקשר ליענקל'ה שחר בשביל לשאול אותו על השכונה במכבי ת"א בעקבות פיטורי אבי נמני. הבעלים הירוק הגיב, שלא לציטוט: "אי אפשר להיות בקנדה ולנהל את מכבי ת"א". 

גולדהאר, תמשיך להקשיב לחבורת היועצים שלך - הם כבר יורידו אותך עמוק לתהומות. ככל שהזמן יעבור אתה תהפוך למשהו בסגנון גאידמק. למרות שהפועל ת"א צריכה להסתדר בלי דה-סילבה ואיתי שכטר, אני בטוח שגם השנה לא תקחו אליפות כי כשהניהול מזכיר חנות מכולת בחובות, פשוט לא יכול לצמוח שום דבר טוב.   

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק