ברור שטוב לו שם

אחרי הטרגדיה שפקדה אותו בעקבות מות אביו ולאור המיעוט בדקות משחק בבולטון, עולה שוב השאלה האם תמיר כהן צריך לחזור לשחק בישראל. דורית, אימו של תמיר: "אביו אבי היה רוצה שיגשים את עצמו". איווניר: "יש לו מקום בבולטון"

יום שני 24 ינואר 2011
שלמה חסיד
 השבטע שיחקה  בולטון את צ'לסי האלופה למשחק שסגר את המחזור ה-23 בפרמייר-ליג. תמיר כהן, שחזר לאנגליה אחרי הטרגדיה הקשה שפקדה אותו, שיחק אומנם במשחק גביע הליגה של הקבוצה, אך בליגה הוא כמעט ולא מקבל דקות משחק ע"י מאמנו אוואן קויל. למעשה, העונה, יש לכהן- 8 דקות משחק בלבד.

 נשאלת השאלה, האם בכלל כדאי לתמיר מבחינה מקצועית להמשיך בבולטון, בה הוא לא משחק או שכדאי לו למצוא מועדון פחות גדול שייתן לו דקות משחק - באנגליה או אפילו בישראל.

שחקן העבר, רוני רוזנטל, הנמצא בלונדון בטוח ביכולתו של תמיר: "תמיד עדיף לשחק ומי שלא משחק, ברור שכדאי לו לעבור למקום אחר שבו הוא ישחק. אבל זה באופן כללי. לגבי תמיר, הוא בחור מאוד אינטיליגנטי שיש לו קו חשיבה ברור. לתמיר יש חוזה בבולטון עד סוף העונה וברור שאם לא ימצא את מקומו שם הוא יעזוב ולא יחתום על חוזה חדש. אני לא יודע אם דווקא בנקודת הזמן הזו שווה לו לעזוב. אולי הוא מאמין בכוחו בכל זאת לשחק. ברור לי שטוב לו שם, אחרת הוא לא היה נשאר. אני בטוח שהוא יידע לקבל את ההחלטה המתבקשת".

כידוע, משפחת כהן עברה אירוע טראומתי מאוד בחודש האחרון, עם מותו של האב, אבי כהן.  דורית כהן, אימו של תמיר אמרה לאחר מותו של אבי כי "אבי היה רוצה שתמיר יחזור לשחק כדורגל באנגליה. היא עדיין משוכנעת שזה הדבר הנכון: "תמיר ילד גדול ומחליט לבד. הוא אוהב את בולטון, אוהבים אותו שם. הוא מצא שם בית חם ושיעשה מה שטוב לקריירה שלו. בטח שאנחנו לא לוחצים עליו לחזור הביתה. אנחנו בקשר יומיומי איתו וזה לא פוגע במשפחתיות. אם זה טוב לו להישאר בבולטון שיעשה את זה. אני בטוחה שהוא יודע מה טוב לקריירה שלו וגם אבי כהן היה רוצה שתמיר יגשים את עצמו".

מיד לאחר מותו של אבי כהן , עלו השערות כי תמיד ייקלט בחזרה במכבי תל אביב, הקבוצה בה גדל. אלא שמאמן מכבי תל אביב, מוטי איווניר, מבהיר: "אין דיבורים עם תמיר על חזרה למכבי. הוא שחקן לגיטימי בפרמייר-ליג ויש לו מה לתת באנגליה. הוא נמצא בגיל הנכון לגדול ולהתפתח. אני לא נכנס לשאלה לגבי בולטון. גם שם הוא יכול עדיין להיכנס להרכב, הוא יודע שאוהבים אותו ומעריכים אותו. הוא יקבל צ'אנס ואם יהיה טוב, גם ייכנס להרכב".

ג'ון גרגורי, מאמנה של מ.ס אשדוד, שאימן בעבר בפרמייר-ליג מסכם: "קשה מאוד להיכנס להרכב של קבוצה שנמצאת במומנטום של הצלחות. תמיר הוא שחקן מצויין אבל אני מבין את המאמן של בולטון שמאמין בשחקנים שהביאו לו את הניצחונות וזה מה שתוקע את תמיר שהוא שחקן פנטסטי, אבל תמיד יכול להשתלב במקום של קבוצות אחרות באנגליה שמתאימות לו יותר".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק