ועכשיו גם פדרר בחוץ..

אליפות אוסטרליה: אחרי ההדחות של ווז'ניאקי בנשים ושל נדאל בגברים, הודח היום רוג'ר פדרר, אחרי הפסד בחצי הגמר לנובאק דיוקוביץ' 6:7, 5:7, 4:6. נא לי הסינית תפגוש את קים קלייסטרס בגמר הנשים

יום חמישי 27 ינואר 2011
מערכת TELESPORT
 האם אנחנו עדים לתחילת הסוף של רוג'ר פדרר, ספורטאי העשור וגדול טניסאי כל הזמנים? ייתכן מאוד שכן. הפנומן השוויצרי המדורג 2 בעולם, הפסיד היום לנובאק דיוקוביץ' בחצי גמר הגראנד סלאם באוסטרליה 6:7, 5:7, 4:6 וסיים את דרכו בטורניר מוקדם מהצפוי.

אחרי שרק אתמול הודח רפאל נדאל הספרדי, מסיים את דרכו הפייבוריט השני לזכייה והוא ישלים שנה שלמה ללא תואר גראנד סלאם, בהחלט ארוע נדיר כשמדובר בפדרר. לפדרר, לא היתה תשובה היום ליכולת המצויינת ולאתלטיות של דיוקוביץ', ששלט במשחק הזה מפתיחתו ועד סופו.

מה שעוד יותר מדהים בניצחון של דיוקוביץ', היתה הקלות בה הוא עשה את זה כשהוא לא שומט אפילו מערכה אחת. דיוקוביץ', יחכה בגמר הטורניר למנצח במשחק שייערך הלילה בין אנדי מארי הבריטי לדויד פרר הספרדי.

וגם בנשים יש הפתעות..

נא לי הסינית, חוללה הבוקר הפתעה גדולה כשהדיחה את קרולין ווז'ניאקי, הדנית המדורגת 1 בעולם והמועמדת מספר 1 לזכייה, עם ניצחון 6:3, 5:7, 3:6. הניצחון של לי, הגיעה יממה בלבד אחרי שגם בגברים הודח רפאל נדאל, המדורג 1 בעולם.

רק לפני שנה נכנעה לי בחצי גמר הגראנד סלאם לסרינה וויליאמס, והבוקר הפכה לסינית הראשונה אי פעם שמעפילה לגמר גראנד סלאם. המשחק החל דווקא לא טוב עבור לי, שהתקשתה מאוד מול הדנית המצויינת, עשתה 17 טעויות בלתי מחוייבות והפסידה 6:3.

בשתי המערכות הבאות התאוששה לי באופן מדהים, היא הצליחה להשיג שתי שבירות רצופות בסוף המערכה השניה ובתחילת המערכה השלישית כדי לנצח במשחק כולו 1:2 ולהעפיל לגמר שייערך בשבת.

במשחק הגמר תפגוש לי הסינית את קים קלייסטרס הבלגית. האמא הטרייה שממשיכה להרשים וניצחה בקלות מפתיעה את ורה זבונרבה הרוסיה, 3:6,3:6. קלייסטרס, הציגה טניס משובח ושברה את הרוסיה שוב ושוב בדרך לניצחון קליל במערכה הראשונה.

קלייסטרס, שהביסה את זבונרבה גם בגמר אליפות ארה"ב בשנה שעברה, תעלה בעקבות הניצחון למקום השני בעולם על חשבון יריבתה. ניצחון שלה על לי בגמר, עשוי להחזיר אותה שוב למקום הראשון בעולם ולהשלים קאמבק גדול מבחינתה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק