ישראל תארח את יורו 2013

הישג אדיר לאבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל. ישראל זכתה כמארחת למשחקי אליפות הנבחרות הצעירות לשנת 2013. המשחקים ייערכו ברמת גן, נתניה, פתח תקווה, תל אביב, ירושלים. המשמעות: לגיא לוזון אין משחקי מוקדמות

יום חמישי 27 ינואר 2011
שלמה חסיד

הישג אדיר, חסר תקדים להתאחדות לכדורגל של ישראל. אופ"א קבעה הערב (חמישי) כי ישראל תארח את משחקי אליפות אירופה לשנת 2013, לנבחרת צעירות.

המשחקים ייערכו באצטדיון רמת גן, אצטדיון בלומפילד בתל אביב, האצטדיון החדש בפתח תקווה, אצטדיון טדי בירושלים והאצטדיון החדש בנתניה. משמעות ההחלטה היא שישראל הצעירה לא תערוך משחקי מוקדמות ותעפיל אוטומטית בפעם השנייה בתולדותייה למשחקי אליפות לנבחרות צעירות. 

את ישראל ייצג יו"ר ההתאחדות אבי לוזון, שהוא חבר בוועד הפועל של אופ"א, שם נפלה  ההחלטה מי יארח את אליפות אירופה U21 ב-2013.  חמש מדינות התחרו על אירוח האליפות: ישראל, ווילס, אנגליה, בולגריה וצ'כיה.
 
האצטדיונים אותם הציג לוזון כמועמדים לאחר את משחקי האליפות בישראל הם האצטדיונים החדשים בפתח תקווה ובנתניה, בלומפילד בתל אביב,  טדי בירושלים והאצטדיון הלאומי ברמת גן.

למעשה, בכך נותרת ישראל הצעירה ללא אף משחק רשמי עד קיץ 2013, אך סביר להניח שהמאמן גיא לוזון יסמן את האפשרות להגיע לשלבים הגבוהים של האליפות.

ישראל מעולם לא אירחה אירוע כדורגל כה חשוב. בשנת 2000 אירחה ישראל את טורניר אליפות אירופה לנערים, אליפות שנערכה ברחבי הארץ. מתוך 13 חברי וועדת הפועל, ישראל זכתה ב-8 קולות מתוך 13 של חברי וועדת הפועל וזכתה באירוח כבר בסיבוב הראשון, כאשר אחריה דורגה אנגליה עם חמישה קולות בלבד.

גיא לוזון, מאמן הנבחרת הצעירה אמר לאחר הבשורה המשמחת: "אין שום מילה לומר חוץ משאבי לוזון תותח על. אין אף אדם בכדורגל הישראלי שיכל לנצח את אנגליה בהצבעה חשאית ולהביא את הטורניר השני בחשיבותו לישראל. אני מצדיע לו. הוא מיוחד".

אבי לוזון, שעשה את העבודה הקשה סיכם: "אני מאושר, זה הישג חסר תקדים. אני גאה, נרגש ומאושר מאוד. זה ביטוי מלא לכדורגל הישראלי שמשתפר ומוכר ברחבי אירופה".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק