הופסקו משחקי הליגה המצרית

הספורט במצרים נפסק כמעט באופן מוחלט בעקבות המהומות ברחבי המדינה. עדיין לא ברור מתי, אם בכלל, יתחדשו משחקי הליגה של אלופת אפריקה בכדורגל. גורל מחזור אמצע השבוע עדיין לא נקבע

שבת 29 ינואר 2011
מערכת TELESPORT
 משחקי ליגת הכדורגל המצרית לא ייערכו בסוף השבוע הקרוב בעקבות המהומות הקשות במצרים, התפרעויות שהחלו באמצע השבוע והגיעו לשיאן ב-24 השעות האחרונות.

הספורט במצרים נחשב לאחד האיכותיים ביבשת אפריקה. נבחרת הכדורגל המצרית היא אלופת אפריקה 3 פעמים ברציפות, והליגה המצרית נחשבת לאחת המרתקות מבין אלה שלא משתייכות לאירופה.

בסוף השבוע האחרון היה אמור להתקיים המחזור ה-16 בליגה המצרית, אבל כל משחקי הליגה שהיו אמורים להיערך בימים שישי ושבת נדחו עד להודעה החדשה. המחזור ה-17 אמור להיערך באמצע השבוע, אך גם הוא צפוי להידחות בעקבות ההתפתחויות.

העונה יש במצרים קרב גדול על האליפות. את הטבלה מובילה זאמלק, הקבוצה שמייצגת את עיר הבירה קהיר. זאמלק היא אחת הקבוצות האהודות ביותר באפריקה, וגם בישראל עוקבים אחריה ואוהדים אותה כמות רבה של אנשים.

הספורט במצרים הוא אחד המובילים ביבשת השחורה. נבחרת הכדוריד של המדינה נחשבת לאחת הטובות בעולם, וכן שחקנים מצרים רבים שותפים לליגות הבכירות באירופה ובארה"ב בשלל ענפים. יש לציין כי בנו של נשיא מצרים חוסני מובארק, ג'אמל מובארק, הוא חובב ספורט גדול.  כעת, כמו שעתידה של מצרים לא ברור בימים אלה, לא ברור גם עתידו של הספורט המצרי.

אגב, הליגה המצרית היא הליגה היחידה מבין הליגות באפריקה שמשחקיה מופיעים לעתים בטופס הווינר-ליין של מועצת ההימורים בישראל.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק