נובאק דיוקוביץ אלוף אוסטרליה

שלוש שנים אחרי הזכייה האחרונה שלו בגראנד סלאם, לא התקשה הטניסאי הסרבי מול אנדי מארי הבריטי וניצח אותו בקלות 4:6, 2:6, 3:6. דיוקוביץ': "אין לי ספק שמארי עוד יזכה בגראנד סלאם"

יום ראשון 30 ינואר 2011
מערכת TELESPORT

 כצפוי, נובאק דיוקוביץ' זכה באליפות אוסטרליה. לא כצפוי: זה היה קל מאוד. קל מידי. דיוקוביץ' לא האמין שהדרך לזכייה בגמר מול אנדי מארי, תהיה כל כך נוחה.

נובאק דיוקוביץ' (3 בעולם) זכה באליפות אוסטרליה 2011, בדיוק שלוש שנים, אחרי הזכייה האחרונה שלו בגראנד סלאם, באותו מקום. הניצחון שלו 4:6, 2:6, 3:6 על אנדי מארי (5 בעולם) אחרי שעתיים ו-39 דקות, היה אחרי אחד המשחקים היותר קלים שהיו לו בטורניר. במערכה השנייה עשה דיוקוביץ' ככל העולה על רוחו מול מארי שנראה לא מרוכז, בלשון המעטה

הסרבי הדיח את רוג'ר פדרר בחצי הגמר. מארי זכה מההפקר כשניצח את דויד פרר שעשה עבורו את העבודה ברבע הגמר אחרי שניצח את רפאל נדאל. בגמר התברר שהבריטי עדיין לא קרוב ברמתו לשלושת הראשונים בעולם.

דיוקוביץ' זכה בכך בתואר ה-19 בקריירה שלו. הוא ניצח את מארי  אחרי שלושה הפסדים רצופים לבריטי. חשבון הבנק שלו קיבל הודעת זיכוי של  2.2 מיליון דולר. המקום השני בעולם בדרך. המקום הראשון עוד רחוק, אבל עתה כבר אין שאלה מי הטניסאי הטוב בעולם בשנים האחרונות, אחרי נדאל ופדרר.

דיוקוביץ' אמר בסיום: "אני רוצה להודות לכולם ולומר לאנדי מארי שיידע שעם הכישרון שלו, אין לי ספק שהוא עוד יזכה בתארי גראנד סלאם. אני מכיר אותו מצוין והיה לי ברור שיהיה לי קשה. אני מקדיש את הניצחון למשפחה שלי ולעם הסרבי".

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק