מבחינתי שהטורניר יתחיל מחר

ההתאחדות לכדורגל בראשותו של אבי לוזון כינסה היום (שני) מסיבת עיתונאים לאור הזכייה המפתיעה באירוח יורו 2013 לנבחרות צעירות בישראל. המאמן גיא לוזון לא יכול לחכות עוד

יום שני 31 ינואר 2011
אסף בילגורי
יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, כינס הערב (שני) מסיבת עיתונאים, ארבעה ימים לאחר בחירתה של ישראל כמארחת את טורניר היורו 2013 לנבחרות צעירות.

גיא לוזון, מאמן הנבחרת הצעירה לא הסתיר את ההתרגשות הגדולה שלו: "אני נרגש מאוד, מפנטז על המשחק הראשון ומחכה לו בכליון עיניים. תהיה לנו נבחרת טובה לא משנה מי יהיה בה. נבוא לנצח ולא רק להשתתף. נבוא להלחם בכל משחק ואני בטוח שנעשה את זה. לדבר בשלב זה על חצי גמר או גמר זה מוקדם, אני לא יודע מה יהיה ההרכב, אנחנו לא יודעים מי היריבות ושנדע מי אלו היריבות נדע להתייחס".

"אחת הסיבות שרציתי להיות מאמן הנבחרת היא ההשתפות ביורו, זה מאוד מאתגר, יש לי לא מעט משחקים בגביע אירופה, אין כמו המשחקים האלה הן מבחינת ריגוש והרגשת הניצחון. אני לא חושש מנבחרות יותר טובות, אפילו הנבחרות הטובות ביותר, נמצא את נקודות התורפה שלה, נפתור את הבעיות לכל דבר יש פיתרון, השחקן הישראלי הוא מנצח ונדע לכוון אותו למקום הזה".

"אני מבחינה אישית זה לא העניין אני רוצה לסחוב את העם, לגרום לו שמחה. אני מאמין בעצמי, אם אני אלמד ואשאף להתקדם אני אצליח, כי המטרות שלי הן מאוד גבוהות. מי שמפחד מציפיות לא צריך להיות בענף, אני תמיד מציב רף גבוה, כמו שעשיתי בבני יהודה וגם ניצחנו באירופה. לי באופן אישי טובים האתגרים האלה, אני מוכן למשימה הזאת מבחינתי להתחיל מחר".

אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות, לא הפסיק לחייך ואמר לעיתונאים: "לפני שנתיים הגשנו את המועמדות לאירוח הטורניר ב-2011, ועם כל המאמצים סיימנו במקום השני ודנמרק זכתה באירוח האליפות. לצערי לא הצלחנו להגיע לטורניר דרך המוקדמות. מאז שינסנו מותניים ועשינו כמה צעדים. אני באופן אישי הצלחתי להיבחר לוועד הפועל של אופ"א, בניגוד לכל התחזיות. רצנו בכמה מדינות, ביקשנו שיעזרו לנו ולשמחתי הצלחנו. ב-2010 אירחנו את קונגרס אופ"א וזכינו להרבה מחמאות. הוכחנו שלהתאחדות יש כושר ארגון מעולה". 

"אחרי כל זה הכנו הצעה יפה, שיכנענו אנשים, עשינו עבודה גדולה וזכינו לארח את היורו. אני מודה ולא מתבייש, גם עכשיו כשאני מדבר על זה יש לי צמרמורות בגוף. הרגשתי גאווה שמאז שאני בכדורגל לא הרגשתי. אבל אני רואה עוד דברים קדימה. בקרוב ייפתחו אצטדיונים חדשים ויוקם בית הנבחרות. אירוח האליפות הוא אירוע ספורט נדיר במדינתנו. אנחנו לא רגילים לקבל אירוח של טורנירים כאלה גדולים. זו תהיה הזדמנות גדולה לישראל, להראות את ישראל היפה ולא את זו של המלחמות".

"אני כבר ארבע שנים יו"ר ההתאחדות וזו פעם ראשונה שאני מודה ומתוודה שזכיתי לפרגון מקיר לקיר. אני רוצה לעשות עוד הרבה דברים למען הכדורגל הישראלי. אני לא יכול לספר איך גרמתי לישראל להיבחר, אבל זה היה נחמד. אני רק יכול להבטיח לכם שזה כנראה הצליח לי. קצת כריזמה, קצת חיוך והכל מסתדר".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק