תעזבו את נוימן במנוחה

לא משנה מה אמר פרשן הערוץ הראשון, מדובר בדברים שלא אמורים לעניין איש. ההתנפלות על שחקן העבר המפואר כבר הפכה למכוערת ומטופשת

יום שלישי 01 פברואר 2011
דורון ברגר
לא מעניין אותי מה אמר או לא אמר דני נוימן לכרמית ראובן בשבוע שעבר בקרית שמונה. מה שברור הוא שהרמה האינטיליגנטית של השיחה הזאת לא היתה מהגבוהות שידענו ולאף אחד מהמעורבים באותה השיחה אין במה להתגאות.

אבל מכאן ועד העליהום הבלתי ייאמן שעשו כאן לדני נוימן בשבוע האחרון, הדרך ארוכה, יותר ארוכה מהדרך אותה יצטרכו לעשות ערביי ישראל אם משאלתו של איווט ליברמן', ואולי של דני נוימן,' תתגשם.

נניח שדני נוימן אמר שהוא ישמח לעשות טרנספר לכל אוהדי הפועל תל אביב. גם כותב שורות אלו, הוא לא בדיוק אוהד מכבי ת"א ובדרך כלל הפתק בקלפי נע מהמרכז שמאלה. נו, אז מה? אז אני באמת חושב שדני נוימן רוצה לגרש אותי?. 

ברור שנוימן אמר דברים דביליים במקצת, אבל כאלה שכולנו אומרים ביומיום. פעם אנחנו אומרים על זה על ערבי, פעם על השכנה החתיכה ופעם על הבוס במשרד. כולנו אומרים ביננו לבין עצמנו או לסובבים אותנו,  דברים שאין בהם אפילו אחוז אחד של פוליטקלי קורקט. אבל בסופו של דבר כולנו נמצאים בסירה אחת, חולקים את אותה ארץ נהדרת ורובנו לא מבינים למה התכוון המשורר גם בשירים של קובי פרץ ותאמינו או לא גם במרבית הסיפורים של י.ל. פרץ.

דני נוימן לא צריך להתנצל בפני איש. אני דווקא נוטה להאמין לו שהדברים שיוחסו אליו, לא נאמרו על ידו. אפשר וצריך לבקר את דני נוימן בפן המקצועי בלבד. יש הסכמה כמעט כללית שלא מדובר בפרשן הכי טוב אי פעם, אבל אם כל אחד יעשה חשבון נפש לעצמו, מתברר שישנם בישראל לא מעט פרשנים, ירודים ממנו. 

על דבר אחד, לי לפחות,  אין כמעט עוררין - דני נוימן מבקר כמעט תמיד באופן מקצועי. נכון, הוא נוטה לא פעם לכיוון בית"ר ירושלים, אבל אני לא זוכר שדיבר נגד הפועל ת"א או מכבי ת"א אף פעם בלי הצדקה. חוץ מזה, אף אחד לא מושלם.

הביקורת, אם יש בה צורך, צריכה להיות מופנית רק לפן המקצועי של כל אחד. ברור שאסור להסית לרצח ולפגיעה פיזית, לא בשידור וגם לא שלא בשידור. אבל לדבר  כך סתם בצחוק, על קבוצת אוהדים מסוימת, בשיחה פרטית, ולזרוק איזו בדיחה טובה, זה מותר.  

כל מחשבה אחרת היא סתם סתימת פיות וחדירה לפרטיות. דני נוימן אולי סיפר בדיחה לא מוצלחת, אבל על בדיחה פרטית לא מגיע כזה עליהום.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק