גם יוסטון לא עצרה את דאלאס

NBA: דאלאס השיגה ניצחון תשיעי ברציפות, הפעם בחוץ 77:80 על יוסטון בדרבי היוקרתי של טקסס. 26 נקודות לנוביצקי. במשחק נוסף גברה קליבלנד על ל.א לייקרס 108:114. 38 נקודות ללברון ג'יימס

יום שישי 16 פברואר 2007
אסף בילגורי

בלילה שבין ראשון לשני ייערך בלאס וגאס האול סטאר המסורתי ב-נ.ב.א, בו נפגשים מיטב שחקני הליגה לעימות בין כוכבי המערב לכוכבי המזרח.

שניים מבין הכוכבים של המערב, דירק נוביצקי מדאלאס וטרייסי מגריידי מיוסטון נפגשו הלילה לדרבי בו אירחה יוסטון, שניצחה בתשעה מעשרת משחקיה האחרונים את דאלאס, שניצחה 8 משחקים רצוף ומחזיקה במאזן הטוב בליגה.

יוסטון, שהובסה בשני המפגשים הקודמים שלה מול היריבה המושבעת קיוותה לסגור חשבון בבית שלה, אך לא יכלה לדירק נוביצקי, שעם רבע רביעי גדול, בו קלע 12 נקודות מתוך ה-22 של קבוצתו הוליך את המאבריקס לניצחון 77:80, בדרך למאזן אדיר של 9:44.

נוביצקי שוב הוכיח את גדולתו ונתן עוד משחק אדיר עם 26 נקודות ושמונה ריבאונדים. ג'וש האווארד עם דאבל דאבל של 15 נקודות וג'רי סטקהאוס עם 17 נקודות סייעו לגרמני. ג'ייסון טרי המצויין קלע רק 9 נקודות, אך מהן 4 הנקודות בדקה האחרונה,  שהבטיחו לדאלאס  את הניצחון.

טרייסי מגריידי נתן גם הוא משחק גדול עם 27 נקודות והוא ממשיך לסחוב את יוסטון על גבו הכואב. מגריידי לא קיבל מספיק עזרה מהחברים שלו, שכבר כמהים לחזרתו של יאו מינג, למרות שגם בלעדיו הם מסתדרים לא רע. יוסטון רושמת מאזן נאה מאוד של 19:33 ואין ספק שעם יאו מינג כשיר ומגריידי בכושרו הנוכחי הרוקטס מסוגלים להגיע רחוק מאוד, ואולי המשחק הזה יהווה גם את הגמר של המערב השנה.

ג'ף ואן גנדי והקבוצה שלו הצליחו להכתיב קצב איטי ולהציג את הגנת הברזל במחצית הראשונה, שהצליחה לשמור את דאלאס, אחת מקבוצות ההתקפה הטובות בליגה על 38 נקודות בלבד במחצית הראשונה, לעומת 45 של הרוקטס.

דאלאס התעוררה ברבע השלישי וריצת 0:12 העלתה אותה ליתרון. דאלאס הוכיחה ליוסטון שגם היא מסוגלת לשמור כשהיא עוצרת את יוסטון על 12 נקודות בלבד ברבע השלישי ומסיימת אותו ביתרון נקודה. 

ברבע המכריע ראינו דו קרב פרטי בין שני הסופרסטארים של שתי הקבוצות. מגריידי מהצד האחד ונוביצקי מהצד השני הפכו את המשחק הזה לדו קרב פרטי, כאשר כל סל של נוביצקי נענה מיד בצד השני ע"י מגריידי. אולם דווקא ג'ייסון טרי היה זה שהעלה את דאלאס ליתרון 77:78 עם ג'אמפ שלו 1.07 לסיום. יוסטון החטיאה יצאה להתקפה קריטית, אך לותר הד החטיא שלשה פנוייה. 

יוסטון לקחה ריבאונד התקפה, אך מגריידי שוב החטיא וטרי דהר לסל של יוסטון ונעצר רק בעבירה, 4 שניות לסיום. טרי לא התרגש צלף פעמיים והבטיח את הניצחון 77:80, כאשר גם שלשת התאבדות של מגריידי הלכה לשום מקום.  עוד ניצחון ענק של דאלאס, שמגדילה את הפער מפיניקס, כקבוצה בעלת המאזן הטוב בליגה.

לברון ג'יימס ניצח את בראיינט בנוק אאוט

במשחק נוסף שהתקיים הלילה גברה קליבלנד של לברון ג'יימס על ל.א לייקרס 108:114 והנחילה לה הפסד חמישי ברציפות.

אחרי מפגש הענקים בין דירק נוביצקי לבין טרייסי מגריידי, נפגשו עוד שניים מהשחקנים שיככבו באולסטאר, כאשר קובי בראיינט והלייקרס אירחו את קליבלנד של לברון ג'יימס. 

הלייקרס, שבמשחק הביתי הקודם שלה חטפה 107 נקודות מהניקס והפסידה בנקודה, ונכנעה רק לפני 4 ימים לקליבלנד, ספגה עוד הפסד לאותה קליבלנד והיא סובלת מרצף של 5 הפסדים רצופים, רצף ההפסדים הארוך ביותר של פיל ג'קסון כמאמן.

לברון ג'יימס פשוט היה בלתי ניתן לעצירה הלילה עם 38 נקודות שלו. קליבלנד, שניצחה בארבעה מחמשת משחקיה האחרונים יוצאת לפגרת האולסטאר, כשהיא עוקפת את וושינגטון ומחזיקה במאזן השני בטיבו במזרח, אחרי דטרויט.

הלייקרס של פיל ג'קסון, שהפתיעה את כולם עם פתיחה חזקה מאוד לליגה, חוזרת למימדים הטבעיים שלה, אחרי שנחלה הפסד 11 מתוך ה-15 האחרונים שלה. 

קובי בראיינט מתקשה לסחוב לבדו את קבוצתו חסרת הכישרון, וגם 34 נקודות, שישה ריבאונדים וחמישה אסיסטים שלו לא הספיקו. למאר אודום הוסיף 20 נקודות ושמונה ריבאונדים ללייקרס, שסובלת מהגנה חדירה מאוד וממשיכה לחטוף מעל מאה נקודות בכל משחק.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק