0:3 לישראל על לוקסמבורג

גביע הפדרציה: יוליה גלושקו (205 בעולם) גברה 1:6, 7:5, 0:6 על אן קרמר (169), שחר פאר (11) טילה ל- 3:6, 3:6 על מנדי מנילה (137). גם במשחק הזוגות ניצחו פאר וגלושקו. היריבה הבאה: פולין

יום רביעי 02 פברואר 2011
מערכת TELESPORT
משחקי הבית האזורי בגביע הפדרציה, נפתחו היום (רביעי) באילת, כשהנבחרת הישראלית החלה בהתמודדות מול נבחרת לוקסמבורג ובסיומה ניצחה 0:3 חלק. היריבה הבאה של ישראל היא פולין, כאשר המטרה בתום 3 ימי התחרות- כרטיס להתמודדות על מקום בבית העליון. 

ישראל ממוקמת בבית מס' 2 מתוך 4 בתים, ויריבותיה מלבד לוקסמבורג הן פולין ובולגריה. ארבע הנבחרות שיסיימו ראשונות בכל בית יעפילו לשלב חצי הגמר. שתי המנצחות תתמודדנה בחודש אפריל על מקום בבית העליון.

יוליה גלושקו בת ה-21, המחבט מספר 2 של ישראל והמדורגת 205 בעולם, פתחה את יום המשחקים הראשון בניצחון 1:6, 7:5, 0:6 על אן קרמר בת ה-35, המדורגת 169 בעולם ובשיא דורגה 18 (2002).

גלושקו אמרה בסיום: "העליות והירידות מאוד אופייניות לי. אני שמחה שהצלחתי לשחק במערכה השלישית כמו במערכה הראשונה. הקהל הזה מדהים. שיחקתי לפני חודש את הגרנד סלאם הראשון שלי והתרגשתי פחות. אני בטוחה ששחר פאר תעשה את העבודה".

יוליה גלושקו - אן קרמר : 1:6, 7:5, 0:6

גלושקו הגישה ראשונה במערכה הראשונה, ועל אף שהתקשתה לשמור על ההגשה, זה לא העיד על ההמשך. הטניסאית הישראלית השיגה שבירה ועלתה ל- 0:2. היריבה הגיבה בשבירה משלה וצימקה ל-2:1, אך מכאן ואילך ניצחה גלושקו ב-4 משחקונים רצופים בדרך לניצחון 1:6 קליל במערכה הראשונה.

המערכה השניה עמדה בסימן שינוי מומנטום, וגלושקו נקלעה לפיגור 4:0 תוך שהיא נשברת פעמיים ברציפות. הישראלית התעשתה מעט, ותוך שהיא משיגה שבירה ראשונה במערכה, צימקה ל- 4:2. בעידוד הקהל המקומי, המשיכה גלושקו להשיג אתצ הנקודות, רשמה שבירה נוספת ואיזנה את התוצאה ל-4:4 מרתק.

המשחקון התשיעי היה צמוד ומותח, ובתום לא מעט תהפוכות עלתה קרמר ליתרון 4:5 במערכה. גם המשחקון הבא מרט לא מעט עצבים לשתי הטניסאיות, והפעם ידה של יוליה גלושקו היתה על העליונה (5:5), אך קרמר היתה זו שניצחה 5:7 במערכה השניה.

במערכה השלישית השיגה גלושקו שלוש שבירות רצופות של יריבתה, ובתווך שמרה על הגשתה בדרך לניצחון 0:6 קליל, וניצחון במשחק כולו. 

בהמשך, שחר פאר, המחבט מספר 1 של ישראל (11 בעולם) לא היתה זקוקה למקסימום יכולת בכדי לגבור על מנדי מנילה (137 בעולם) בתוצאה 3:6, 3:6.

פאר
אמרה: "כיף לשחק ככה, הקהל עזר והלוואי שזה ימשיך ככה. טוב מאוד שיוליה ניצחה את המשחק הראשון שלה מבחינת ההמשך. אני לא שיחקתי טוב היום, ובהמשך אני אצטרך לשחק הרבה יותר טוב כדי לנצח. בבית אני משחקת פחות טוב, אני אנסה לעבוד על זה. יש לנו נבחרת מדהימה".

שחר פאר - מנדי מנילה 3:6, 3:6

המערכה הראשונה נפתחה בשבירה הדדית (1:1), ומיד לאחריה שמרה כל אחת מהטניסאיות על הגשתה בדרך לשוויון 2:2. מכאן ואילך, השתלטה הטניסאית הישראלית הבכירה על המשחק, והשיגה ניצחון 3:6 במערכה.

בפתיחת המערכה השניה, פאר שברה את יריבתה, ועלתה ליתרון 1:2, אך מנילה חזרה למשחק עם שבירה משלה ואיזנה ל-2:2. בהמשך, בדומה למערכה הראשונה- פאר המשיכה לשלוט במשחק וניצחה בתוצאה זהה- 3:6 ו- 0:2 במשחק כולו.

בסיום שני משחקי היחידות, פנו ארבע הטניסאיות למשחק הזוגות, בסיומו ניצחו פאר וגלושקו את  קרמר ומנילה 1:6, 1:6. 

פאר/גלושקו - קרמר/מנילה: 1:6, 1:6

הישראליות פתחו מצוין את ההתמודדות, השיגו שבירה כבר במשחקון השני ורצו ל-0:4, בדרך לניצחון קליל למדי במערכה הראשונה- 1:6. המערכה השנייה התנהלה באותה הדרך, והסתיימה באותה התוצאה.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק