אובזילר נכנסה למאה הראשונות

בנגלור: הטניסאית בת ה-34 גברה ברבע הגמר על מלינדה צ'ינק 4:6 ו-6:7 מהונגריה המדורגת 107 בעולם והעפילה לראשונה בקריירה לטופ-100. חיגר: כיף גדול לעבוד איתה

יום שישי 16 פברואר 2007
אורן קורנפלד

זה אמנם קורה לה בשלהי הקריירה, אך ציפי אובזילר מגיעה לרגעי השיא שלה דווקא עכשיו. הטניסאית בת ה-34 העפילה היום (שישי) לחצי גמר טורניר בנגלור, הודו (פרסים בסך 175 אלף דולר), ותיכנס בדירוג הקרוב לטופ-100.

אובזילר ניצחה ברבע הגמר את מלינדה צ'ינק מהונגריה, המדורגת 107 בעולם 4:6 ו-6:7, והעפילה בפעם השנייה בקריירה לשלב חצי גמר בטורניר WTA. הישראלית תפגוש בחצי הגמר את ירוסלבה שבדובה הרוסייה המדורגת 143 שגברה במפתיע על סניה מירזה ההודית (2 בטורניר, 46 בעולם) 7:6, 4:6 ו-4:6.

כידוע, בדירוג האחרון התקדמה אובזילר לא פחות מ-22 שלבים עד למקום ה-117. כעת בעקבות ההצלחה היא תיכנס לרשימת מאה הטניסאיות הטובות בעולם.

בדרך לחצי הגמר אובזילר כבר עברה שתי טניסאיות מהטופ-100, בהן ואסילסה ברדינה שדורגה שלישית בטורניר (ו-63 בעולם). אובזילר התפוצצה עליה 2:6 ו-1:6 וניצחה אותה תוך פחות משעה.

מאמן הכושר של אובזילר, יובל חיגר שמתלווה למסע המופלא שלה אמר לאחר הניצחון: "ציפי ניצחה ונכנסה לטופ-100. זה כיף גדול לעזור לשחקנית כל כך ראויה להגשים את חלומה. יחד עם דדי יעקב ניתחנו את פרופיל היכולות שלה ובנינו את התוכנית שעבדה עבורה. ציפי היא ספורטאית למופת. הלוואי שנוכל לכוון אותה להמשך מוצלח".

חיגר התייחס למשחק עצמו ואמר: "ציפי שיחקה היום משחק בינוני, אבל ידעה להעלות את הרמה כשהייתה צריכה לעשות זאת, ושיחקה משחק טקטי יוצא מן הכלל. זהו יום מאושר בשבילנו המאמנים, עודד יעקב ורונן בגה, מכיוון שהצלחנו להגשים חלום כניסה לטופ-100. ציפי היא ספורטאית ענקית שמראה כל פעם מחדש שלגיל אין משמעות, אלא לכוח הרצון וההתמדה. השבוע עשינו הכנה טקטית לקראת כל משחק, ואני שמח שציפי מצליחה בעזרת חוכמתה לשבש ליריבות שלכאורה עדיפות את תוכנית המשחק ומצליחה לשלוט בכל המשחקים. מי יתן וציפי תמשיך להתקדם ולהציג יכולת משופרת, כי זה מגיע לה".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק