בסוף מתברר ששאול איזנברג צדק

נכון, היה מאוד מרשים במשחקי חצי גמר גביע המדינה בכדורסל, אבל אם יריב רוקני, דרק שארפ ומאיר טפירו עומדים במוקד העניינים, ברור שמשהו רע מאוד קורה בכדורסל שלנו. הפועל ת"א מלהיבה? נכון. חלק מהקהל שלה הורס הכל

יום רביעי 09 פברואר 2011
דורון ברגר

 לפני 12 שנה, כשהפועל תל אביב הייתה בליגה השנייה נפגשתי בצפון תל אביב עם שאול איזנברג. בשולחן ישב גם שחקן מכבי תל אביב אותם ימים (אל דאגה, שאול לא ניסה להביא אותו לליגה השנייה). זה היה שנה אחת לפני העידן החדש של מכבי תל אביב עם הכסף הגדול. אותו שחקן, יחד עם שאול, ניבאו בפניי את הקריסה ההולכת וקרבה  של ענף הכדורסל. השחקן סיפר שגם במכבי הגדולה, מאחרים במשכורות ושאול הבהיר לי כי "אין עתיד לאף קבוצת כדורסל, צריך לשחק בליגה השנייה ולחכות שיבוא איזה טייקון שייקח אותנו".

אז הפועל דווקא מצאה טייקון בדמות ולאדימיר גוז'ינסקי ושבה לליגת העל. אלא שאחרי שגוז'ינסקי  עזב,  עשה שאול את המעשה המכוער,  והוריד בכוונה את הפועל לליגה השנייה ומשם לשלישית. מכבי הסתדרה עם כמה מיליונרים ובראשם משפחת רקנאטי ורענן כץ, ושאול מצא במקרה הטוב, את הבן רועי. שאול המתין לשווא לגביר חדש שיבוא וירכוש אותו, אבל לא לקח בחשבון את  אורי שלף וחבריו שהקימו קבוצה שמטריפה את הכדורסל הישראלי. 

אין ספק, הפועל תל אביב החדשה היא רומנטית להפליא, אבל יש עדיין רבים שמתקשים להתחבר אליה. הפועל תל אביב המקורית, זאת מרחוב אוסישקין 1,  התבססה על אוהדים צנועים שהיו מוציאים את עצמם לדעת בכל יום ראשון בערב. הפועל תל אביב הנוכחית, מתבססת על מאסה אדירה של קהל שהתרחב בעיקר בזכות קבוצת הכדורגל ובזכות השנאה לכל מה שאיזנברג מייצג.

אותם אוהדים הם גם אלה שקיללו  ביום שני ערב, במעמד חצי גמר גביע המדינה, ללא הפסקה, את מכבי תל אביב ושמעון מזרחי במבחר קללות שסביר להניח שאם היו מתרחשות באחת ממדינות אירופה, דני איילון ואביגדור ליברמן כבר היו דואגים להכריז על מצב לוחמה מול המדינה אותה הם מייצגים. אלה לא אוהדי קבוצת הכדורסל המקורית של הפועל תל אביב, אלה פרחחים שאבוי לנו אם הם חלק מעתיד הכדורסל הישראלי
 
וזו לא הסיבה היחידה מדוע ערב חצאי הגמר שנערך ביום שני בערב הבהיר כמה מצבנו בעייתי. פשוט בלתי נתפס איך שחקנים שכיכבו כאן לפני קרוב ל-20 שנה, הם עדיין המובילים בקבוצתם. אני הייתי בטוח שיריב רוקני, גלעד שמחוני וירון להט, כבר מזמן עם כרס באיזה פרלמנט בית קפה בהרצליה. ופתאום הם, יחד עם הזר הכי טוב ששיחק אי פעם בליגה הלאומית, כמעט מגיעים לקרב ראש בראש עם אחת הקבוצות הטובות באירופה.

גם המשחק השני, זה בין מכבי תל אביב למכבי אשדוד,  הציג לראווה את מאיר טפירו. טפירו החל לשחק כאן לפני 17 או 18 שנה, והוא מוביל קבוצה לא רק לחצי גמר הגביע, אלא גם, אולי, לפיינל פור של ישראל. שחקן בגילו של טפירו, בענף הכדורגל, אומר תודה אם נותנים לו לשחק בהרכב. הוא לא אמור להיות זה שיכריע אם אשדוד תפסיד רק ב -20 או ב-60  הפרש מול מכבי תל אביב.

כי 12 שנה אחרי השיחה ההיא עם שאול, כשמסתכלים על מה שהתרחש כאן בשנים האחרונות, על העניין שמגלה הקהל והרמה של הנבחרות הצעירות, מבינים שאייזברג הוא אולי עסקן בינוני, והפועל תל אביב היא פספוס גדול, אבל בסופו של דבר, שאול איזנברג צדק. הכדורסל הישראלי קורס לו לאיטו ושום גורם לא מצליח למנוע זאת.

 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק