צפו ביום שמיכה ירצה לשכוח

אביו קובי הותקף על ידי אוהדי הפועל ת"א בדרבי הנערים, ומאמנו מוטי איווניר גילה אותו כשהיה מאמן בנבחרת הנערים. אז מיהו דור מיכה שהצטיין אתמול בבכורה שלו בבוגרים של מכבי ת"א? יצאנו ובדקנו ונזכרנו בקטע וידאו נדיר ועצוב

יום ראשון 13 פברואר 2011
שלמה חסיד

 דור מיכה הוא הבשורה החדשה של מכבי תל אביב. המאמן מוטי איווניר שלף אותו מקבוצת הנוער ושם אותו בהרכב הבוגרים, ומיכה גמל לו בשער ובישול בניצחון על הפועל רמת גן 0-3. אבל מיהו דור מיכה? יצאנו לברר.

 חיפוש באילן היוחסין של השחקן מגלה כי הוא בנו של קובי מיכה, ששיחק במכבי לפני עשרים שנה. לפני שנתיים, בדרבי של קבוצת הנערים בקריית שלום, מיכה האב ספג מכת קסדה מאוהד הפועל ואושפז במצב קשה. הצילומים מאותו משחק פרסמו אז בלעדית ב-TELESPORT ואפשר לצפות בהם כאן.

ב-17 בינואר 2009, נערך בקרית שלום דרבי נערים. אביו של מיכהה התמוטט ואיבד את הכרתו לאחר שספג חבטות בראשו מקסדות אופנוע, האב טופל במקום על ידי הצוות הרפואי של מחלקת הנוער והקבוצה הבוגרת ופונה לבית החולים איכילוב להמשך טיפול.

בני המשפחה הפוגעים נמלטו מיד מהמקום, וניידת משטרה שהגיעה מיד לאחר מכן גבתה עדויות מהסובבים.

הצילומים מאותו אירוע פורסמו אז בלעדית ב-TELESPORT ואפשר לצפות בהם כאן.

מיכה האב נזכר סיפר: "לא האמנתי שגם בגילאים הצעירים יש כזו שנאה בין מחנות האוהדים. בסך הכל באנו לראות משחק של ילדים ואתה מוצא את עצמך מאושפז, הייתי בהלם".

 מה אתה אומר על ההופעה של הבן שלך אתמול?

ֿ"שמחנו מאוד אבל חשובה ההמשכיות. הוא נתן משחק טוב ואנחנו יודעים שיש לו כדורגל, אבל הדרך עדיין ארוכה וחובת ההוכחה עליו".

מיכה שייך כמובן לסגל נבחרת הנוער.  אלי אוחנה, מאמנו של מיכה בנבחרת, מפרגן: "כל הכבוד למוטי איווניר שהימר על מיכה. מוטי מכיר אותו מהנבחרת, עוד לפני שהגיע למכבי. אני והוא דיברנו על מיכה ועל שחקני נוער נוספים שיש היום במכבי והם ראויים להיות בהרכב. זה מחמם לי את הלב לראות שילד שמשחק אצלי בנבחרת משחק גם בהרכב של מכבי. השנתון שלו, ילידי 92, עשו כבר כמה דברים גדולים בזירה האירופית, חבריו של מיכה מהנבחרת משחקים קבוע בקבוצות אחרות כמו טוואטחה במכבי חיפה ואלי דסה בבית"ר".

 דור יכול להוביל את מכבי?

ֿ "יש לו תכונות של שחקן גדול, אבל זה לא אומר שזה מה שייצא ממנו. בשביל להצליח הוא יצטרך להוכיח את עצמו לאורך זמן. אני קורא לכל המאמנים להעלות צעירים כמו איווניר. אין ממה לפחד, תזרקו אותם למים".

 רוני "במבי"מאיר היה מאמנו של מיכה בקבוצת הנערים של מכבי: "הוא בחור מאוד טכני ומאוד מוכשר, שאוהב לעבוד קשה. משחק קשר מתחת לחלוץ או עושה מחק, היה לי ברור שהילד הזה יגיע לגדולות, ואני שמח לראות שהוא בדרך הנכונה. האוהדים בעדו, ויש לו מאמן שאוהב לגדל צעירים. לכן אני בטוח שעוד נשמע עליו בעתיד הקרוב".

והאוהדים? הם כמובן שמחים לראות שחקן בית שמצליח.  אורי משיח האוהד הבולט של הצהובים, סיכם: "כבר הרבה זמן לא היתה פה בכורה כל כך חלומית של שחקן צעיר, דור שלם דורש מיכה. כייף לראות שחקן צעיר שנלחם ונותן את הנשמה, כמו שצריך להיות במכבי. אני מאמין שהוא ייצא שחקן כי עם נתונים כמו שלו קשה לפספס".

צפו בצילומים הבלעדיים של דור מיכה ואביו לפני שנתיים על ידי לחיצה כאן.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק