רונאלדו: מסכם את הקריירה באושר

החלוץ הברזילאי בן ה-34 אמר: "הראש רוצה להמשיך, הגוף לא יכול, אין ברירה אלא להקשיב לגוף". לגבי ההשמנה: "אני סובל מדלקת בבלוטת התריס שמעכבת חילוף חומרים. סולח גם לאוהדי קוריתניאס"

יום שני 14 פברואר 2011
שלמה חסיד

 רונאלדו, מגדולי השחקנים הברזילאים הודיע היום (שני) על  פרישה מכדורגל בגיל 34. באחרונה הסתובבו שמועות רבות על כך שהברזילאי מתכנן פרישה, אבל היום הם קיבלו גושפנקה רשמית במסיבת עיתונאים שכינס החלוץ.

המניע של החלוץ לפרישה הוא גם ספורטיבי, אחרי שקבוצתו קורינתיאנטס הודחה מגביע הליברטאדורס ורנאלדו זכה מאז ליחס מזלזל מהקהל.

הרבה חיכו לשמוע את מוצא פיו של גדול שחקני הכדורגל בכל הזמנים, שאמר היום במסע"ת מרגשת: "הגוף הכריע אותי".

למעשה רונאלדו גם פתח את הלב ואמר מדוע סבל כל השנים בבעיית השמנה: "אני כאן כדי להודיע על הפרישה וסיום הקריירה. הייתה לי קריירה טובה, יפה נהדרת ומרגשת. גיליתי גם ששיחקתי במילאן שאני סובל מדלקת בבלוטת התריס, מה זה אומר שיש האטה בקצב חילוף החומרים בגוף ולכן צריכים להשתמש בתרופות האסורות בכדורגל".

רונאלדו הוסיף ואמר: "אני לא שומר טינה לאף אחד, אבל זה מסביר את הבעיות במשקל שלי. הפציעות מאוד כאבו לי ולכן הפסדתי לא מעט שנים בקריירה. הכרתי הרבה חברים במשחק ולא זוכר שיצרתי לעצמי אויבים. אני מודה לכל הקבוצות בהן שיחקתי ולכל השחקנים ששיחקתי איתם ושיתפתי איתם פעולה. וגם למאמנים, למרות שלפעמים היו חילוקי דעות".

אפילו על התנהגות האוהדים של קורינתיאנס רונאלדו מחל: "לפעמים מי שאוהב אותך יותר מדי עלול להיות אגרסיבי. הם עשו את מה שעשו בגלל הכישלון להעפיל לליברטדורס, אני מבין לליבם ומבקש סליחה".

רונאלדו יסיים את הקריירה במשחק מיוחד עם חברים ומכרים שישחקו לצידו במשחק הפרידה מהמשחק שאותו אהב מגיל ילדות ושיגע מיליוני אוהדים בעולם וחובבי ספורט. 

מהלך הקריירה:

 כזכור, אחרי מונדיאל 1998 רונאלדו עשה הפסקה מכדורגל למשך תקופה ארוכה, אחרי שהתמוטט לפני הגמר בו הפסידה קבוצתו לצרפת המארחת של זינאדין זידאן 3:0.

רונאלדו נבחר שלוש פעמים ככדורגלן השנה בפיפ"א, והבקיע 15 שערים בגביע העולם, יותר מכולם בהיסטוריה. בזכייתה של ברזיל בשנת 2002 בגביע העולמי היה לו תפקיד משמעותי.

רונאלדו שיחק בקריירה שלו באירופה באיינדהובן, ברצלונה, אינטר, ריאל מדריד ומילאן. הוא נחשב בעיני לרבים לאחד השחקנים הגדולים בתולדות הכדורגל העולמי בכלל ובברזיל בפרט. עם זאת, חייו הראוותניים והעובדה כי הרבה להיפצע, גרמו לפגיעה קשה בקריירה שלו. בשנים האחרונות נראה רונאלדו שמן מאוד, יחסית לשחקן כדורגל, והיה ברור שהוא קרוב לפרישה. 

צילום: GETTYIMAGES.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק