אחד הגדולים אי פעם

אנשי הכדורגל בארץ חולקים כבוד לרונאלדו הברזילאי שפרש בגיל 34, וממש לא חושבים שהוא החמיץ משהו בקריירה שלו

יום שלישי 15 פברואר 2011
שלמה חסיד

 רונאלדו הברזילאי פרש השבוע  מכדורגל בגיל 34 וחצי, וקיבל את הכבוד המגיע לו במסיבת עיתונאים בברזיל. 

רונאלדו מסיים קריירה עם כמעט כל תואר אפשרי. הוא כבש הכי הרבה שערים במשחקי המונדיאל (15). זכה בשני גביעי העולם (למרות שב-994 היה שייך רק לסגל הרחב), העפיל עוד פעם אחת לגמר, וזכה בשלל אליפויות וגביעי אירופה.

אבל האם השחקן שמגדל בטן לתפארת איננו החמצה גדולה - למרות ההישגים שאליהם הגיע? אנשי הכדורגל בארץ בטוחים שלא.

 שלום תקוה, שהיה הדבר הכי קרוב ליכולות של רונאלדו כאן בארץ, אמר: "זה קשקוש אחד גדול להגיד שרונאלדו הוא החמצה. שחקן שרשם את שמו באותיות של זהב בדברי ימי המונדיאל, שהפך למלך השערים של המפעל בכל הזמנים, והותיר את חותמו בכל קבוצה בה שיחק, הוא אחד הגדולים שהיו בתלדות המשחק, ובטח שבדור הנוכחי".

  הוא נסיך הגאות והשפל.

 "זה שטויות. אין קריירה שאין בה עליות וירידות. היום זה לא העידן של פלה ומראדונה. התקשורת והפרסום עושים הרבה דברים שליליים, שמקלקלים לכוכבים. אי אפשר להיות 15 שנה בטופ של הטופ, העולם שייך לצעירים. הלוואי שיגדל לנו בכדורגל העולמי עוד רונדלו אחד".

 גם פיני בלילי, שבעצמו חווה עליות ומורדות, ממשיך באותו הטון: "לבוא בטענות לרונאלדו על הדברים שהוא לא עשה במהלך הקרירה זה לא רציני. הוא התחיל לשחק בגיל צעיר מאוד וכבר בגיל 18 היה כוכב עולמי. אז הוא התמוטט לפני הגמר של 98' שבו ברזיל הפסידה לצרפת. בעייני זה אנושי. מבחינת כדורגל נטו אין חולק על היכולת של רונאלדו. הביצועים שלו שמים אותו בשורה אחת עם פלה, מראדנה או מסי, אני לא רואה הרבה הבדלים ביניהם. כל מי שמקטרג עליו זה סתם אנשים שאין קשר בין הציפיות שלהם למציאות".

 אייל לחמן, מאמן הפועל רעננה, אמר: "באמת שלא יכולות להיות לנו טענות לרונאלדו שהעלה את המשחק לדרגת אומנות. הוא אחד השחקנים הטובים אי פעם. במונדיאל של שנת 1998 הוא היה ענק עד הגמר, אבל הוא פיצה על זה בשנת 2002. הוא היה כוכב גדול מאוד, ונזכור אותו אך ורק לטובה. אפילו מראדונה לא היה בשיא שלו כל הקריירה, אז מה? הוא לא היה כוכב גדול?".

 אלישע לוי, מאמן מכבי חיפה, סיכם: "אנחנו צריכים להודות על מזלנו שיצא לנו לראות אותו בפעולה, כי זו היתה חוויה גדולה. רונאלדו, רונלדיניו ועוד שורה של שחקנים מהשפיץ מפנים עכשיו את המקום למסי וכריסטיאנו רונאלדו  ודומיהם וזה טבעי. אני לא חושב שאי אפשר לבוא בטענות לרונאלדו. גם הפציעות זה חלק מהמשחק והוא תמיד ידע להתגבר עליהם ולתת את התשובות במגרש. כל הכבוד לו על הקריירה שעשה".

צילום: GETTYIMAGES

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק