בן שושן עשה שבוע רגוע

ליגת העל: 62 דקות הצליחה פתח תקווה לשמור על רשת נקייה מול המוליכה בקרב הקצוות ביניהן, עד שבן שושן נכנס כמחליף ונגח את השער היחיד במשחק שבו ניצחה בית"ר 0:1 והגדילה את הפער מהפועל לשש נקודות

שבת 17 פברואר 2007
גיא פישקין

על הנייר משחק הקצוות הערב בין מוליכת הטבלה, בית"ר ירושלים לסוגרת הטבלה, הפועל פתח תקווה היה אמור להסתיים בניצחון קליל לקבוצה מהבירה. 

בסופו של דבר זה נגמר רק ב-0:1 קטן לחניכיו של יוסי מזרחי שנזקקו ל-62 דקות כדי להכניע את רפי כהן, שבלט הערב בשורות המארחים. בן שושן שנכנס כמחליף כבש כבר לאחר ארבע דקות של משחק וביסס את מעמדה של בית"ר במקום הראשון.

כאמור, בעקבות הניצחון הגדילה בית"ר את הפער במקום הראשון לשש נקודות מהפועל תל אביב כאשר במידה ומכבי תל אביב תנצח מחר את חיפה היא תצמק את הפער מבית"ר לארבע נקודות בלבד. פתח תקווה מצדה נותרה עמוק במקום האחרון כשבמאזנה 12 נקודות בלבד לאחר 21 מחזורי ליגה.

מחצית ראשונה: בית"ר לא מצליחה לפצח את הגנת פ"ת

כבר בדקה הראשונה הצליחה פתח תקווה לכבוש, לאחר שאלנתן סלמי קפץ עם קורנפיין לכדור גובה וכבש, אך פרוסט פסל את השער בטענת עבירה של החלוץ על קורנפיין. כעבור דקה בית"ר יצאה להתקפה משלה, כאשר רוני גפני פרץ באגף השמאלי ומסר לשוונק, שנעצר ע"י רפי כהן.

בדקה ה-22 לאחר לחץ בית"רי כבד יואב זיו הרים כדור מהאגף הימני שהגיע אל הראש של תמוז שנגח סמוך לקורה. כעבור שמונה דקות בואטנג מצא במסירה נהדרת את שונק שבעט היישר לגופו של רפי כהן.

בתוך תוספת הזמן הזדמנות נהדרת לפתח תקווה כשמקאסי ניצל טעות של יואב זיו ומול קורנפיין בעט מחוץ למסגרת.

מחצית שנייה: חילוף מנצח של יוסי מזרחי

שלוש דקות מפתיחת המחצית השנייה פרץ מקאסי אל תוך הרחבה ובעט חזק ושטוח ליד הקורה. כעבור דקה ניצל תמוז מתנה מהגנת בני יהודה ובעט היישר לגופו של רפי כהן שהדף את הכדור.

בדקה ה-62 חילוף מסירות בהתקפת בית"ר הגיעה לזנדברג באגף השמאלי שהרים לבן שושן המחליף שנגח לרשת של רפי כהן. 0:1 לבית"ר. דקה מאוחר יותר תמוז בעט מ-16 מ' למרכז השער ורפי כהן קלט.

בדקה ה-74 בן שושן פרץ ממרכז המגרש ובעט מחוץ לרחבה מעל השער. חמש דקות לסיום בוזגלו כמעט הדהים את הקהל הירושלמי כשבמספרת אדירה כמעט והכניע את קורנפיין. שתי דקות חלפו ובואטנג שיחרר כדור חזק מחוץ לרחבה שחלף מעל השער.

בדקה ה-89 קנדה הרים כדור מהאגף הימני ובוזגלו בעט כדור חזק מתוך הרחבה וקורנפיין הדף למשקוף.

הרכבים:

הפועל פתח תקווה: רפי כהן, עומר קנדה, זאב חיימוביץ', הרצל לוי (מעוז סמיה 64'), מהראן אבו ריא, רמי עמאר, מיקל מרסיגיליה, אברימה סילה (מוטי קקון 76'), יניב לוזון, אלנתן סלמי (מאור בוזגלו 64') וסעיד מקאסי.

בית"ר ירושלים: איציק קורנפיין, שמעון גרשון, תומר בן יוסף, יואב זיו, רוני גפני, דרק בואטנג, ז'וז'ה רמאליו (עמית בן שושן 58'), מיכאל זנדברג, מילובאן מירוסביץ', קלאבר שוונק (גל אלברמן 68') וטוטו תמוז (אבירם ברוכיאן 86').

שופט: ערן פרוסט.

צילום: בית"ר נט.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק